AktualityNovinkyRecenze

Recenze sluchátek Urban Revolt Fit Sports: Pohodlný poslech za všech okolností

Vykonávání sportovních aktivit a poslech hudby k sobě neodmyslitelně patří a to bez ohledu na typ zvolené disciplíny. Stačí se projít například městským parkem či na jiném místě, kde narazíte na vyšší koncentraci sportovních nadšenců. Drtivá většina z nich bude mít v uších sluchátka. Správně zvolené skladby totiž dokážou povzbudit k vyššímu výkonu a udržet optimální tempo.

UR_Fit_Sports_visual2

Každý, kdo již někdy zkoušel běhat se sluchátky, dříve či později narazil na problémy s jejich vypadáváním a nevhodnou ergonomií. Z těchto důvodů se na trhu začaly objevovat speciální sluchátka určená pro sport. Mezi ně se řadí i námi testované Urban Revolt Fit Sports, které jsme v posledních týdnech aktivně testovali.

Obsah balení

Společnost Urban Revolt se nesoustředí pouze na samotný produkt, ale svou pozornost věnuje i balení. Sluchátka jsou dodávána ve stylové krabičce s víkem, které je důmyslně uchyceno magnetem. V jeho útrobách nalezneme samotná sluchátka a dva páry náhradních špuntů. Pokud by někomu náhodou nevyhovovaly standardní návleky, může je snadno vyměnit za jinou velikost. Zamrzí pouze, že výrobce do krabičky nepřibalil ještě pouzdro, nebo pytlík pro pohodlnější transport.

_MG_7912

Konstrukce: Ergonomie až na prvním místě

Urban Revolt Fit Sports jsou špuntová sluchátka, která již na první pohled dávají tušit, že rozhodně nejsou určena pro poslech vážné hudby z pohodlí obývacího pokoje. Konstrukce ctí své poslání a na veškerých prvcích je znát zvýšený důraz na bytelnost. Z počátku jsem měl obavy z krčku u 3,5mm konektoru a rozdělovače, nicméně ty se ukázaly jako naprosto liché. Kromě spony pro uchycení k oděvu nalezneme na kabelu dálkový ovladač s mikrofonem. Tem disponuje jedním tlačítkem a lze skrze něj snadno ovládat hudební přehrávač či obsloužit příchozí hovor.

_MG_7902

Nyní se však dostáváme k tomu nejzajímavějšímu, čímž je mechanismus pro fixaci sluchátka k zvukovodu. Nemá cenu abych chodil okolo horké kaše a na rovinu můžu prozradit, že funguje naprosto bezchybně. Po nasazení se silikonový krček zapře o chrupavku ucha, díky čemuž získá stabilní oporu. Ani při trhavých pohybech hlavou a otřesech se špunty nepohnou a skálopevně drží na svém místě. Díky flexibilitě a možnosti vysunutí si najde to správné nastavení opravdu každý bez ohledu na velikost či tvar ucha.

UR_Fit_Sports_extra

Urban Revolt Fit Sports jsme testovali při běhání, jízdě na kole, bruslích a longboardu. Při žádném ze zmíněných sportů se nám ani jednou nestalo, že by sluchátka vypadávaly. Musíme ovšem zmínit vyšší míru tlumení, která může být za jistých okolností nebezpečná. To lze částečně řešit výměnou špuntů za nejmenší velikost.

Kvalita zvuku: Překvapivě slušný výsledek

Zvukový výstup je pochopitelně tím nejdůležitějším aspektem všech sluchátek. Zde musíme zdůraznit, že u špuntů obecně záleží, jak uživateli sednou. Při nesprávném nasazení dochází k nechtěné změně charakteru zvuku, což může výsledný dojem podstatně zkreslit. Mezi mé oblíbené žánry patří elektronická hudba, která z reproduktorů zněla přirozeně s mirným upřednostněním ve prospěch basových složek. Středy a výšky evokovaly „plechovější” dojem, ale s ohledem na konstrukci a cenu se nejedná o závažnější prohřešek. Z celkového pohledu lze kvalitu zvuku přirovnat k Apple EarPods, které mají podobný přednes.

_MG_7909

Verdikt

Sluchátka Urban Revolt Fit Sports jsou vhodná pro všechny druhy sportů. Poměr ceny a výkonu se výrobci podařilo vhodně vyvážit. Vypíchnout musíme chytře navržený systém uchycení, který se ukázal jako velice spolehlivý. Nové majitele jistě potěší dvojice náhradních špuntů a poměrně tuhý kabel. Je pouze škoda, že vodič není plochý, což by v praxi vedlo k méně častému zamotávání. Pokud tedy patříte mezi sportovně aktivní uživatele, kteří hledají podobná sluchátka, můžeme vám je s klidným svědomím doporučit. Za částku okolo 500 Kč získáte produkt, který si na nic nehraje a přesto splní veškerá očekávání.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button