Aplikace MacRecenze

Recenze programu iStudiez Pro 1.0.8

Dnes Vám přestavíme velmi užitečný a uživatelsky přehledný program nesoucí název iStudiez Pro (7,99 €). V podstatě se jedná o kalendář, stejně jako je iCal, který ovšem nabízí mnohem více užitečných funkcí šitých na míru právě studentům.

První co budeme muset udělat, je vytvoření nového účtu, prostřednictvým kterého můžeme sesynchronizovat naše ostatní zařízení od firmy Apple. Toto vše je úplně zdarma a my získáme přístup k našim poznámkám, úkolům a informacím např. o profesorech ze všech zařízení, kdekoli a kdykoli budeme potřebovat.

Následně využijeme synchronizace mezi iCal a převedeme “školní” kalendář do iStudiez a už se nemusíme o nic starat. Získáme kompletní přehled o povinnostech, které nás čekají tento týden, další měsíc i v dalším semestru.

Kategorie pod názvem “plánovač”, nám nabídne dodatečnou úpravu rozvrhu v závislosti aktuálních potřeb. Vytvoříme jednotlivé předměty, které zařadíme do příslušného semestru a před začátkem každého zkouškového období jej mužeme začít plnit konkrétními termíny zapsaných zkoušek. Vše je velmi pěkně graficky zpracováno, takže si dovolím tvrdit, že v tomto ohledu, předčí již dříve zmiňovaný iCal.

Dalšími “vychytávkami” je databáze profesorů, kterou si hned od prvního ročníku můžeme postupně vytvářet a upravovat podle oblíbenosti kantorů. Všechny informace (telefonní kontakt, e-mail, …) zapisujeme do přehledné tabulky. Samozřejmě si hned dopředu můžeme vyznačit termíny prázdnin, či rektorských dnů. Velmi jednoduše můžeme přidávat další úkoly, které si přiřadíme k již vytvořenému předmětu a tím zvýšíme přehlednost celého kalendáře.

Určitě nás překvapí odlehčený studentský přístup, kdy nám aplikace napíše již předem nastavenou hlášku k jednotlivým dnům. Například bych uvedl záznam ze dne, kdy uživatel nemá žadné úkoly, tak automaticky uvidí “Dnes máš volno: Můžeš jít kalit!” a to zdaleka není vše.

Celkově bych hodnotil aplikaci pozitivně pro velmi osobitý přístup a určitě si zaslouží naší pozornost. Česká lokalizace je také velkou výhodou. Nejedná se o obyčejný plánovač, ale o nevšední aplikaci určenou právě nám, studentům.

 

Aplikace iStudiez Pro můžete stáhnout z Mac App Store zde

stahnout-mac-app-store

Verzi aplikace iStudiez Pro pro iPad můžete stáhnout z App Store zde

stahnout-app-store

Verzi aplikace iStudiez Pro pro iPhone můžete stáhnout z App Store zde

stahnout-app-store

 

Doporučené články

6 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button