RecenzeTipy a triky

Recenze pouzdra pro iPhone 5 – PureGear PX360

Valná většina z nás kdo vlastní iPhone v podstatě jakékoliv generace se setkala s dilematem jaký obal pro svůj iPhone zakoupit. iPhone 4 nebo iPhone 4S, který je celý vyrobený ze skla (vyjma postraního rámečku, který je kovový) je při pádu velmi náchylný k poškození. Pokud vám iPhone náhodou upadne na zem a nespadne právě na kovový bok přístroje, telefon skončí s nevzhledným roztříštěným předním nebo zadním sklem. Poslední verze jablečného telefonu má oproti verzím předchozím záda z jednoho kusu hliníku a skleněná je tak samozřejmě celá přední strana a na zadní jsou skleněné plochy pouze v místech kde se nachází antény. Bohužel i u tohoto telefonu dochází k poškození. Zadní strana je sice méně náchylná k vytvoření “pavouka” při pádu, ale například u černé verze se stávalo, že přišla již poškrábaná z výroby. Co tedy s tím? Jak svůj iPhone ochránit? Na trhu je nepřeberné množství pouzder pro iPhone, protože oproti telefonům s Androidem, kterých je na trhu opravdu hodně od různých výrobců v různých velikostech, iPhone má tu výhodu, že si posledních pár let drží stejný rozměr a tvar.

 

 

Dnes se podíváme na speciální pouzdro pro iPhone 5 – pouzdro PureGear PX360. Pouzdro nám k testování společně ještě s několika dalšími věcmi zapůjčila společnost EasyCo s.r.o. provozovatel elektronického obchodu EasyStore.cz.

iPhone 5 – pouzdro PureGear PX360

Prvním z testovaných produktů, které nám EasyStore.cz zapůjčil je pouzdro pro extrémní sporty PureGear PX360. Přiznám se, že sám pouzdro na iPhonu nemám a zpočátku jsme váhal zda si toto pouzdro pro testování vůbec vzít. Měl jsem na výběr ze dvou pouzder od stejného výrobce. První, právě toto recenzované a druhé, které se lišilo pouze tím, že mu chybělo integrované oko pro karabinu. Nakonec, ale zvítězila zvědavost a vzal jsem si pouzdro s integrovaným okem. Ne, že bych si chtěl iPhone věšet za karabinu na poutko u kalhot a chodit s ním takto po Praze, ale chtěl jsem vědět jak moc se dá oko namáhat a zda je vůbec přínosné, nebo je to pouze zbytečnost.

První dojmy

Po vybalení pouzdra PureGear PX360 z voděodolného průhledného obalu jsem byl překvapen jeho lehkostí. Součástí balení je samotné pouzdro telefonu (skládající ze dvou částí spojených dohromady šesti šrouby), univerzální nástroj pro sešroubování krytu dohromady/otvírák lahví/stojánek, bezpečnostní folie na displej a voděodolný obal. Neočekával jsem, že pouzdro, které na první pohled působí velmi robusním dojmem dokáže být tak lehké. Materiál použitý na tento kryt je pogumovaný plast. Telefon se tak v pouzdře velice příjemně drží v ruce a neklouže.

Kompletace

Protože součástí balení je nástroj pro kompletaci pouzdra nemusíte nikde hledat příslušný klíč, ale smontování je záležitostí okamžiku. Jediné co může trvat trochu déle je nalepení bezpečnostní folie na displej telefonu, tak aby byla bez bublin. Pokud máte s lepením folie na displej zkušenosti, celá procedura vám nezabere déle než 5 minut.

Dojmy z používání

Pouzdro PureGear PX360 jsem používal několik dní a k telefonu se běžně chovám velice citlivě. Po nasazení tohoto pouzdra jsem neřešil jak a kam jsem ho položil, protože pouzdro opravdu dělá to co má. Telefon je chráněn ze všech stran a i přesto zůstal zachován přístup k tlačítkům telefonu. Velké plus vidím v gumovém krytu spodního konektoru. Kryt spodního konekoru je gumový, jednou stranou přichycený ke zbytku obalu. Pro zachování funkcionality vestavěného reproduktoru/mikrofonu je v krytu spodního konektoru několik desítek malých dírek. Ani jednou jsem neměl problém s tím, že by mi nikdo nerozuměl. Integrované oko s karabinou využijí především sportovci nebo řemeslníci, kteří nechtějí mít telefon po kapsách a chtějí k němu mít rychlý přístup. Určitě bych telefon v tomto pouzdře nepřidělával za karabinu k batohu a pak s ním chodil po Praze.

Shrnutí

Jak jsem již psal výše, sám na iPhonu žádné pouzdro nemám. Ne, že by se mi za žádné nechtělo platit, důvod je mnohem prostší. Design telefonu se mi líbí bez jakéhokoliv pouzdra, nemluvě o tom, že z lehkého telefonu, který se příjemně drží v ruce často vznikne nevzhledná, těžká cihla. Po několika dnech používání pouzdra PureGear PX360 bych možná i změnil názor. Určitě bych si nekoupil pouzdro s integrovaným okem, protože řemeslník nejsem a po horách také nelezu, ale věřím že někomu se to může hodit. Toto pouzdro je především určené pro extrémní sportovce, ale ostudu neudělá vůbec nikomu. Na výběr je z několika barev a tak si vybere snad každý.

Recenzované pouzdro zakoupíte na webových stránkách e-shopu EasyStore.cz.

Plusy:

  • kvalitní konstrukce
  • integrované oko a karabina
  • bezpečnostní folie na displej
  • univerzální nástroj

Mínusy:

snad jen cena

 

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button