Recenze

Recenze Philips Hue Go v2: chytrá lampička, co si můžete vzít kamkoli s sebou

Modelová řada chytrého osvětlení Philips Hue patří mezi osvědčenou klasiku. Na trhu existuje již celá řada nejrůznějších modelů zahrnující zdroje v podobě žárovek i samostatná osvětlení. Přestože Philips není jediným výrobcem chytrých svítidel, díky dlouholetému vývoji stále patří mezi špičku daného segmentu. Když jsem tedy hledal zdroj ambientního osvětlení do pracovny, logicky jsem začal pátrat jako první mezi světly Philips Hue. Nakonec mi padla do oka malá stolní lampa Philips Hue Go, která se navíc chlubí vlastní baterií a tedy možností fungovat i bez připojeného zdroje.

Recenze Philips Hue Go: objevte terapii světlem

Na úvod je vhodné dodat, že model Philips Hue Go se prodává již od roku 2015, přičemž v loňském roce se objevila inovovaná verze, která dostala do vínku několik vylepšení. Základní koncepce ovšem zůstala stejná a popravdě řečeno, ani se není čemu divit. Design zařízení vypadá i po pěti letech pořád svěže a minimálně z mého pohledu se zde zub času ani náznakem nepodepsal.

Philips Hue Go
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Philips Hue Go má tvar polokoule, nicméně díky stojánku ho lze také naklopit. Světlo je vyrobeno z lesklého plastu, který na omak působí kvalitně, nicméně je třeba počítat s tím, že při neopatrném zacházení se může snadno poškrábat. Na spodní straně se nachází jediné tlačítko, které slouží pro zapnutí, aktivaci Bluetooth a manuální přepínání režimů. 

Vybírat můžete celkem z 11 efektů, nicméně si troufám tvrdit, že po tlačítku budete sahat pouze ve výjimečných případech. Daleko větší komfort totiž nabízí mobilní aplikace, které se budu věnovat později. Posledním prvkem je už pouze vstup pro napájecí kabel, nic dalšího už na světle nenajdete.

Zapadne do každého interiéru

Hodnotit design je vždy poněkud ošemetné téma, ovšem i tak se nebojím Philips Hue Go označit za pohledný kousek. Díky čistému pojetí s minimem rušivých prvků se hodí do každého interiéru. Ať už lampičku postavíte na stůl, polici či do rohu místnosti, všude na sebe okamžitě upoutá pozornost.

Philips Hue Go
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Jak jsem nastínil v úvodu, jde o druhou generaci produktu, který v porovnání s původní verzí nabízí vyšší výkon a delší výdrž na jedno nabití. V praxi ovšem nečekejte, že Philips Hue Go osvítí celý obývák. K tomu ostatně ani není toto světýlko určené. Jeho smyslem je navodit v místnosti konkrétní atmosféru, což mu jde opravdu skvěle.

Bohaté možnosti nastavení i konektivity

Podrobnější nastavení probíhá prostřednictvím mobilní aplikace Hue, kde můžete vybírat z nepřeberného množství nejrůznějších efektů a barev. K tomu je ovšem nutné vlastnit také Hue Bridge, který funguje jako centrální jednotka chytrého osvětlení. Pokud Hue Bridge nevlastníte, tak není třeba propadat žádné panice. Stačí si totiž stáhnout aplikaci Hue BT, díky níž se k Philips Hue Go připojíte prostřednictvím Bluetooth.

Mobilní aplikace nabízí v obou případech více než bohaté možnosti přizpůsobení, díky nimž si můžete vybrat buď jednu z 16 milionů dostupných barev či některý z přednastavených efektů. Vytvářet si můžete také vlastní rutiny či povolit napojení na hlasové asistenty, což osobně považuji za velmi užitečnou funkci. Kompatibilita s Alexou od Amazonu je naprosto příkladná a jakmile jsem lampičku zapnul, nebylo třeba ani nic párovat a asistent mi okamžitě zahlásil, že je v dosahu nové světlo. Vážně paráda!

Od ložnice přes obývák až po zahradu

Philips Hue Go je primárně ambientní osvětlení, nicméně i tak mě mile překvapil maximální jas, který je více než slušný. Na maximální výkon dokáže solidně osvětlit kus ložnice, popřípadě efektně nasvítit zeď v pracovně či ložnici. Další uplatnění nalezne během letních večerů či odpoledních grilovaček s přáteli. Je ovšem třeba dávat pozor, abyste ho přes noc nezapomněli venku. Lampička totiž splňuje pouze stupeň krytí IP20, takže pobyt na dešti či vlhku by nemusel přežít.

Philips Hue Go
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Pokud jde o výdrž na baterku, tak zde výrobce slibuje až 24 hodin. To ovšem platí pouze pro režim nočního světla. Pokud si budete užívat maximálního jasu a efektů, počítejte s výdrží kolem tří hodin na jedno nabití. Je ovšem škoda, že v režimu na baterii nemáte šanci nikterak poznat, kolik v akumulátoru zbývá energie. Zde pouze nezbývá než doufat, že výrobce v některé z příštích aktualizací přidá do aplikace stavový indikátor.

Recenze Philips Hue Go: tohle světýlko si rychle oblíbíte

Philips Hue Go je po všech směrech povedené světýlko, které najde celou řadu využití. Někomu může vadit pouze cena, která není nejnižší, nicméně na oplátku dostanete perfektně zpracovaný produkt s řadou promyšlených funkcí. Pochvalu si zaslouží také mobilní aplikace. Pro majitele osvětlení z řady Philips Hue jde o zajímavý doplněk, který skvěle zapadne do vybudovaného ekosystému.

Philips Hue Go
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Ačkoli se to nemusí na první pohled zdát, lampička najde uplatnění v celé řadě případů. K tomu ostatně slouží i přednastavené režimy pro aktivity jako je například cvičení, relaxace, meditace, soustředění či efekt plápolající svíčky. Philips Hue Go tak může posloužit nejen jako designový doplněk, ale také jako užitečný pomocník pro světelnou terapii.

Philips Hue Go

8.3

Zpracování

8.5/10

Design

9.0/10

Uživatelský zážitek

8.0/10

Cena

7.5/10

Plusy

  • Design
  • Zpracování
  • Podpora HomeKit
  • Možnosti nastavení & efektů
  • Dobře zpracovaná mobilní aplikace

Mínusy

  • Chybí indikátor stavu nabití
  • Výdrž by mohla být ještě delší
  • Pro někoho vyšší cena

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Pozor na časté používání slova “nicméně”, klidně i ve dvou po sobě jdoucích větách… 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button