Recenze

Recenze LAMAX Easylight1: lampička s funkcí powerbanky

Společnost LAMAX neustále rozšiřuje svůj záběr a postupně uvádí produkty z nejrůznějších pater spotřební elektroniky. Jednou z posledních novinek je LED lampička LAMAX EasyLight1, která kromě designu zaujme i funkcí powerbanky, s jejíž pomocí lze dobíjet drobnou elektroniku.

Design: v jednoduchosti je síla

Recenzi odstartujeme tradičně pár slovy o konstrukci, která si okamžitě získá vaši pozornost. Designový jazyk staví na dvou kruhových částech. Jednu z nich tvoří základna, která je spojena ohebným krkem se zdrojem světla. Jediným ovládacím prvkem je dotykové tlačítko na podstavci, které slouží k zapnutí a plynulé regulaci jasu. Krátkým stiskem lampičku uvedete do provozu, podržením prstu pak nastavíte úroveň svícení. Zpočátku jsem byl vůči tomuto typu ovládání poněkud skeptický, nicméně stačilo pár večerů abych si zvykl.

Jednou z hlavních předností LAMAX EasyLight1 je ohebný krk, s jehož pomocí si můžete světlo lampičky nasměrovat přesně tam, kam je aktuálně potřeba. V praxi s ním můžete libovolně kroutit, natáčet, ohýbat a vždy bude pevně držet v dané poloze. Za příkladnou tuhostí stojí skládaná měděná trubice, kterou kryje pogumovaný návlek.

Kombinace jednoduchých tvarů a minimalistky pojatého designu funguje velmi dobře. Přestože je konstrukce převážně z plastu, na stole působí elegantním dojmem. Tomu mimo jiné přispívá fakt, že k lampičce nevede žádný kabel. Uvnitř základny se totiž nachází integrovaný akumulátor s kapacitou 4000 mAh. Díky tomu můžete Easylight1 použít například při cestování, nebo na místech, kde potřebujete svítit a není tam elektřina.

Powerbanka jako příjemný bonus

Tím ovšem všechny benefity ani zdaleka nekončí. Na boční straně podstavce se totiž nachází dva USB porty, s nimiž můžete nabíjet další zařízení. Tuto možnost jsem otestoval na iPhonu X, jehož baterii se mi podařilo jednou nabít a ještě zbylo trochu „šťávy“ na pár hodin svícení. Teoreticky můžete nabíjet dvě zařízení zároveň. S ohledem na kapacitu akumulátoru a výstupní výkon 2,1 A (pro oba porty) tuto variantu příliš nedoporučuji. Nabíjení se tím značně zpomalí a ve finále tak pořádně nenabijete ani jedno z připojených zařízení.

Nabíjení samotné lampičky probíhá prostřednictvím microUSB kabelu, který je součástí balení

Svítit vydrží celou věčnost

Vtipně se výrobce vypořádal s indikací nabíjení lampičky. Do vypínače implementoval diodu, která během dočerpávání energie svítí červeně. Jakmile je akumulátor plně nabit, dioda změní svou barvu na modrou. O vybitém akumulátoru se dozvíte trojblikem. Je ovšem veliká škoda, že lampička vás nikterak neinformuje o průběžném stavu energie v článcích. Snadno se tak může stát, že si neposvítíte, jelikož jste zapomněli pravidelně dobíjet.

K této situaci se přitom lze dopracovat velice snadno. Výdrž na jedno nabití je totiž  vážně impozantní. Integrovaný akumulátor vystačí na zhruba 20 hodin nepřetržitého svícení. Pokud se však spokojíte jen s ambientním přísvitem, lampička vydrží svítit až 40 hodin.

Lampička vydává velmi příjemné světlo, které je ideální na práci. Pochvalu si zaslouží nastavení světelného profilu, který neunavuje oči. Příjemně mě překvapil také maximální jas, který oceníte například při čtení. Opomenout nelze ani fakt, že LAMAX Easylight1 splňuje přísná kritéria certifikace IEC pro bezpečnost elektronických výrobků.

Verdikt

LAMAX Easylight1 je zajímavým doplňkem, jehož schopnosti využijete v celé řadě situací. Vypíchnout si zaslouží povedený design, který sází na minimalistické pojetí a funkčnost. Ať se rozhodnete lampičku umístit do své kanceláře či na noční stolek ložnice, všude bude vypadat velmi vkusně. Další plusové body si lampička odnáší za maximální úroveň jasu, která nás opravdu překvapila. Pak je tu ještě funkce powerbanky, která je příjemným bonusem navíc. Zamrzí pouze chybějící indikace aktuálního stavu nabití. Uplatnění najde také na cestách či jako moderní náhrada lucerny při kempování v přírodě. Zde nejvíce oceníte dlouhou výdrž a skladnou konstrukci.

7.9

Zpracování

8.5/10

Design

8.5/10

Uživatelský zážitek

7.5/10

Cena

7.0/10

Plusy

  • elegantní design
  • dlouhá výdrž
  • lze použít jako powerbanku

Mínusy

  • bez indikace o stavu akumulátoru

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button