Aplikace iOSNovinkyRecenze

Recenze iPad aplikace na správu financí – MoneyWiz

Ve spolupráci se serverem test-recenze.cz vám přinášíme:

Recenze iPad aplikace na správu financí

Recenze iPad aplikace na správu financí, to je například MoneyWiz. Jak se s aplikací pracuje? Vyhovuje základním požadavkům na sledování vašich příjmů a výdajů?

Představení, popis iPad aplikace na správu financí, MoneyWiz

V recenzi aplikace na správu financí MoneyWiz popíšeme klon aplikace na zařízení iPad. Základními funkčnostmi se verze pro Mac, iPad nebo iPhone neliší. Pokud používáte více verzí, nebo o tom uvažujete, určitě uvítáte vzájemnou synchronizaci dat přes službu iCloud.

Aplikace se hodí pro toho, kdo si chce začít sledovat své příjmy a výdaje. Existuje řada ostatních aplikací a jiných možností, ale po několika pokusech jsem „zakotvil“ u zde uvedené. Proč? Protože mi vyhovuje jednoduchost a intuitivnost aplikace, velice hezké prostředí, spolehlivost a v neposlední řadě možnosti reportů.

Aplikaci stáhnete po zaplacení z iTunes Store., cena pro iPad zařízení je velice sympatická, přidávám odkaz na historické změny cen u aplikace.

Proč iPad verze? Jednoznačným pro pro cena, ale i veškerá funkčnost navíc skloubená s mobilitou. Aplikace na iPad se velice dobře ovládá, nemám vůbec potřebu zakoupení stolní verze (verze pro iPhone má z důvodu velikosti displaye trochu jiné ovládání).

Spolehlivost aplikace MoneyWiz

Nezažil jsem problém s využíváním dané aplikace. MoneyWiz používám přes čtyři měsíce a jediné co subjektivně pozoruji, je o něco pomalejší start aplikace.

Snadnost použití, jednoduchost aplikace MoneyWiz

Nemohu zde aplikaci MoneyWiz co vytknout. Rozhraní je velice přehledné a intuitivní. Pokud aplikaci chráníte přístupovým kódem, tak po jeho zadání se vám aplikace zobrazí v plné kráse. Co aplikace umožňuje:

  • správu více účtů, mám nastavenou hotovost, bankovní účet ale i investice
  • správu rozpočtu, tj. v definovaných kategoriích můžete sledovat, jak si v daném měsíci stojíte.
  • plánované výdaje, předdefinované platby, kalendář plateb atd.
  • reporty, kde máte možnost sledovat vaší kázeň, kategorie s největšími výdaji, plánovaní a mnoho dalších užitečných přehledů
  • nastavení není třeba zvlášť popisovat.

V aplikaci tak máte možnost sledovat výdaje a příjmy na jednotlivé účty a samozřejmě také finanční přesuny mezi jednotlivými účty. Pokud máte dobře nastavené kategorie plateb, můžete pak analyzovat vaše výdaje, příjmy. Dokážete tak velice rychle určit, kde utrácíte nejvíc, nebo naopak, kde se vám „dobře“ daří. Aplikace si inteligentně pamatuje poslední kontext, takže např. pokud zapisujete výdaj v kategorii iTunes, aplikace rovnou doplní posledního příjemce např. Apple.

V sekci rozpočtu si pak definujete v procentech, kdy aplikace upozorní na dosažení limitu ve výdajích.Vše velice pěkně graficky vyvedené.

Pokud si nastavujete pravidelné platby, aplikace vás upozorní na datum operace. Je to navíc i jakési „quick view“, kdy potvrzením provedete platební operaci. Nemusíte tak platba zadávat dvakrát a navíc, uspoříte určitý čas.

Přehledné reporty byl i jeden z důvodů, proč jsem přestal používat tabulkový kalkulátor (reporty jsem měl také definované), vše bylo příliš zdržující.

Poznámka k aplikaci MoneyWiz

Aplikace umožňuje import dat z bankovního účtu ve formě CSV, OFX, QFX nebo QIF souboru. I když uvedené importy fungují, vyhovuje mi kvůli přehlednosti  a celkem malému objemu transakcí manuální editace na iPadu (nesleduji automaticky proběhnuté transakce mezi spořícím a běžným účtem, kdy by import přinesl množství nepoužitelných a zbytečných dat). V případě použití předpokládám „před přípravu“ dat v tabulkovém kalulátoru.  Obecně také platí, že české banky mnoho exportů dat nenabízí (prakticky jen CSV).

U aplikace mi chybí pokročilejší správa investic (mám na mysli akciové, komoditní či finanční trhy). Vývojáři odpověděli, že danou možnost plánují v aplikaci s pořadovým číslem 2.x. Bohužel o automatické aktualizaci indexů (pražská burza) si budeme muset nechat zdát.

Hodnocení aplikaci MoneyWiz

MoneyWiz v edici na tabletu iPad jednoduchým způsobem podává přehled o mé marnotratnosti nebo naopak o spořivosti. Aplikace je jednoduchá, přehledná se svěžím designem.  Nemusíte tak studovat rozsáhlé příručky a místo toho ji můžete začít ihned používat.

Testoval jsem celou řadu podobných aplikací a pro platformu iOS iPad mohu s klidným srdcem doporučit právě MoneyWiz.

MoneyWiz je dostupný ke ztažení na App Store

stahnout-app-store

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button