Aplikace MacNovinkyRecenze

Recenze – iBoostUp

Dnes se zblízka podíváme na aplikaci, která je jednou z nejlepších ve svém oboru – udělá Váš Mac silný a zdravý.

Současně s touto aplikací jsem ještě používal dvě jiné (nejmenované), z nichž jedna byla zdarma a druhá za 0,79 €, ale u žádné jsem se nedopracoval, tak jasných a zřejmých výsledků jako s iBoostUp. Měl bych začít tím, že tato aplikace ve verzi zadarmo přináší jen několik ze svých skvělých vlastností – ty ostatní (jako např. Memory Boost) si musíte pořídit v InApp Purchases.

Zpočátku Vás nadchne jednoduchá a snadno pochopitelná grafika aplikace, která je zdařilá i v oblasti designu. Nejprve Vám naskočí okno “Status”, kde naleznete všechny důležité informace o Vašem Macu. Dále si pak můžete vybírat z postranní lišty, ve které máte funkce aplikace rozdělené do čtyř jasných rubrik – “vyčištění, optimalizace, zabezpečení a systém”. Zaměřím se jen na tři nejlepší funkce, které přijdou vhod (je zde, ale i mnoho dalších). 

  • Quick Clean (rychlé vyčištění) – tato funkce Vám umožní vymazat Cache, Logy, historii a záložky z prohlížeče, které Vám zpomalují díky svému objemu počítač (z jednoho počítače jsem za 5. měsíců nahromadil 16 Gb těchto dat).

  • Disk Health (zdravotní stav počítače) – zde si můžete zjistit, jak na tom Váš počítač je a také ho tato funkce částečně “vyléčí a posílí”. Nevýhodou je, že funkce občas zlobí.

  • Memory Booster – za funkci si musíte připlatit 0,79 €, ale stojí za to – řekne Vám kolik z paměti RAM je volných a popřípadě Vám tu RAM zrychlí a vytvoří tak víc volné paměti.


Některými z dalších funkcí jsou:

  • App Shrinker – funkce proskenuje Vaše Aplikace, a poté odstraní nepotřebné soubory/složky, které se nainstalovali s aplikacemi
  • Stav Firewallu – neustále kontroluje, zda je Firewall zapnutý, pokud ne, tak Vás upozorní na stránce “Status”
  • Vyhledávání duplikátů – tato funkce je placená (2,39 €), ale za to vyhledá ve Vašem počítači všechny duplikáty, které následně můžete vymazat.
  • Rozbité Aplikace – funkce vyhledá všechny záznamy o nějakých chybách v aplikacích, které byly zjištěny.

Závěr

Aplikaci používám každý den a jsem s ní nadmíru spokojen, myslím si, že i bez dokoupení speciálních funkcí si aplikaci zamilujete.
Aplikaci si můžete stáhout zde:

stahnout-mac-app-store

  • Hodnocení: 82%

  • + slušné funkce i ve verzi zadarmo; pěkný design; v aplikaci je hezký přehled
  • – doplňkové funkce jsou předražené; Disk Health občas zlobí

František Vlček

Student gymnázia, který se zabývá Applem již od 10 let. Již od svých 6 let praktikuje klasický balet, v němž vyhrál již spoustu ocenění na mezinárodních soutěžích. V poslední době se zabývá Chemií a Biologíí lidského těla. Ve svém volném čase filmuje, stříhá videa, dělá animace a testuje Aplikace a Hry pro Mac a iOS. Po své zkušenosti s Macy by již jiný počítač nechtěl! Motto: " Je otázka, co je pro vědce významnější, zda znalost faktů či fantazie." Albert Einstein

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button