Recenze

Recenze herního křesla Endorfy Scrim Onyx White: design a pohodlí na prvním místě

Když se řekne herní židle, jistě se vám vybaví masivní křeslo, připomínající kokpit formule 1 nebo stíhačky, doplněný o hromadu barevných prvků a ideálně doplněné o divoké RGB podsvícení. Endorfy Crim Onyx White na to však jde trochu jinak a mimo zarytých hráčů si jej jistě oblíbí i kancelářské typy, jako jsem třeba já.

Specifikace

Než se pustíme do detailního popisu křesla, nejprve trochu oficiálních čísel od výrobce. Celá židle váží 24,4 kg a unese až 120 kg. Celková výška je 130 – 135 cm, z toho 85 cm je výška opěradla. Sedadlo lze mít ve výšce 45 – 50 cm a jeho rozměry jsou 40 – 50 cm. Rozměrově se tedy nevymyká běžným standardům herních židlí a nezabere více místa, než byste čekali.

Obsah balení aneb unboxing ve zkratce

Křeslo mi dorazilo v poměrně velké a těžké krabici, která napovídala, že se nebude jednat o levnou a vrzající židli od běžného prodejce nábytku. Po otevření a vybalení všech částí jsem byl nakonec velice rád, že byl součástí balení i návod na složení ve stylu Ikea, protože bez něj by prvotní složení rozhodně nebylo nic jednoduchého. Dílů bylo opravdu mnoho a všechny byly precizně zabaleny a zabezpečeny proti jakémukoli potenciálnímu poškození. Součástí bylo i jednoduché nářadí a rezervní šrouby navíc, kdyby se náhodou některý z nich v rámci montáže poškodil nebo ztratil.

Design

Máme složeno, jdeme se kochat. Křeslo se sice dá pořídit v černé barvě, doplněné červenými nebo žlutými prvky, mně ale dorazila na testování varianta White a musím subjektivně říci, že kombinace bílé a světle šedivé barvy je opravdu skvostná. Ač se jedná primárně o herní židli, dokážu si ji představit nejen v herním doupěti, ale i v domácím pracovním koutku nebo v kanceláři. Světlá varianta působí opravdu luxusně a jistě skvěle zapadne do nejedné domácnosti. Otázkou je, jak budou bílá kůže a světle šedá látka vypadat třeba po ročním používání. Po 14 dnech každodenního sezení vypadá křeslo stále jako nové.

Konstrukce a použité materiály

Endorfy Scrim Onyx je kombinace kovu, plastů, ale především syntetické kůže a látkové tkaniny na sedáku a opěradle. Po finálním složení se nikde nic neviklá ani nevrže. Možná jen opěrky rukou by mohly působit trochu jistějším dojmem a být trochu lépe zaaretované v nastavených pozicích. To je však asi daň za variabilitu a možnosti nastavení ve všech možných směrech. K tomu se ale ještě dostaneme. Mimo tuto drobnost působí křeslo velmi kompaktně a rozhodně se nemusíte bát, že někde něco praskne nebo se samovolně uvolní.

Variabilita

Prvků přizpůsobení je zde opravdu hodně, takže si každý najde tu svou kombinaci, aby se na židli cítil dobře a pohodlně. Začněme však asi nejslabším článkem z této kategorie a to je nastavitelná výška sedáku. Rozsah 45 – 50 cm mi obecně přijde málo. Já osobně se svými 185 cm si tu správnou polohu najít dokázal. Resp. horní hranice mi celkem vyhovuje, ale vyšším osobám už by maximální výška sedáku vyhovovat nemusela. Dále je tu možnost nastavit si pevné nebo houpací opěradlo. Zde nemám co vytknout, tuhost houpání je tak akorát. Pak jsou tu loketní opěrky. Zde si tu svou správnou polohu najde opravdu každý. Mimo výšky si je totiž lze posouvat a zafixovat jak směrem dopředu a dozadu, tak i doleva a doprava. Pokud by i to bylo málo, lze s nimi i otáčet.

Samostatný odstavec si zaslouží i prvky zajišťující pohodlí při opření zad, hlavy a krku. Ve spodní části opěradla nalezneme bederní polštář, který lze vertikálně posouvat dle potřeby. Uchycen je na dvou popruzích, které jsou provléknuty a spojeny na zadní části židle. Vyplněn je paměťovou pěnou, stejně jako polštářek pro opření krku v horní části. Ten je opět připevněn horizontálním popruhem k opěradlu a má v podstatě pouze jednu polohu. Pokud si chcete tento polštářek dát výš, můžete. Musíte to však udělat při každém dosednutí, jelikož jej nelze žádným způsobem zajistit a po zvednutí se ze židle opět spadne do původní polohy.

Pohodlí

Asi nejdůležitějším aspektem u herního/kancelářského křesla je samozřejmě pohodlí. A tady osobně dávám deset z deseti. Kombinace použitých materiálů a ergonomického tvaru způsobuje, že jakmile jednou dosednete, nebudete chtít vstát. Ani po osmihodinovém sezení mě nikdy nebolel krk ani záda. Proto ani pro hardcore hráče, kteří vydrží pařit celou noc, nebude problém v židli celou tuto šichtu vydržet. Na druhou stranu toto je velmi subjektivní a osobám nad 190 cm by posezení vyhovovat nemuselo.

Shrnutí

Endorfy Scrim Onyx je za mě velmi povedený produkt, který je určen primárně, ale nejen hráčům, kteří vyžadují maximální pohodlí a řekněme trochu konzervativnější a decentnější design. Těm, kteří dají přednost příjemným materiálům před hromadnou barevných kombinací a zbytečnému RGB podsvícení. Za cenu okolo 7 000 Kč bude tato novinka rozhodně silně konkurovat i známějším a zaběhlejším značkám herního příslušenství.

Endorfy Scrim Onyx White

9.3

Design

10.0/10

Konstrukce

8.5/10

Ergonomie

9.0/10

Pohodlí

9.5/10

Plusy

  • Decentní design
  • Příjemné materiály
  • Bytelná konstrukce
  • Extrémně pohodlé sezení

Mínusy

  • Malý rozsah výškového nastavení
  • Ne zcela upevněné loketní opěrky
  • Nemožnost upevnění krčního polštáře

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button