Recenze

Recenze herních sluchátek Genesis NEON 600: kvalitní headset s nízkou cenovkou

Před nedávnem nám do redakce dorazil další zajímavý produkt. Jedná se o herní sluchátka Genesis NEON 600. Firma Genesis se primárně zaměřuje na segment herního příslušenství a tudíž v jejím portfoliu najdete produkty jako herní sluchátka, počítačové skříně, herní židle a mnoho dalších. My jsme dostali možnost otestovat herní headset Genesis NEON 600, který láká především nízkou cenou a zajímavým zpracováním.

Kapitoly článku

Základní specifikace

 • Konektory: 3kolíkový minikonektor 3,5 mm [2x] (audio) a (mikrofon) + USB napájení
 • Velikost měničů: 50 mm
 • Frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz 
 • Citlivost: 108 dB
 • Impedance 32 Ohm
 • Délka kabelu: 2,3 m

Design a ovládání

Klíčovým rysem těchto sluchátek je jednoznačně jejich vzhled, který vypadá velmi futuristicky a to hlavně díky RGB podsvícení obou mušlí. Mušle spojuje hlavový most, který se skládá ze dvou částí. Jedná část je vyrobená z kovového materiálu a je pevná. Druhá část hlavového mostu tvoří flexibilní čelenka s molitanovou výstelkou, která je pokryta kůží. Tato část se perfektně přizpůsobí tvaru vaší hlavy a tím nabízí skvělý komfort. Ani po několika hodinách používání mne sluchátka nikde netlačila, což je rozhodně dobrá zpráva.

Zdroj: CeskyMac.cz(Autor fotografie: Matyáš Himmer)

Dalším zajímavým prvkem jsou samotné mušle. Když vám sluchátka dorazí domu, působí docela obyčejným dojem. Jejich extra prvek ale přichází v moment, když napájecí USB kabel zapojíte k vašemu počítači. Sluchátka se totiž umí rozzářit až devíti různými barvami. V nabídce jsou jak jednotlivé barvy, tak i dynamické dýchání v různých odstínech. Jednotlivé režimy přepínáte pomocí ovládacího tlačítka na levé mušli. Vedle tohoto tlačítka najdete také posuvník, díky kterému můžete měnit hlasitost.

Úroveň hlasitosti se mění bohužel jen lokálně ve sluchátkách, tudíž hýbání s posuvníkem nemá žádný vliv na softwarovou hlasitost ve vašem zařízení. Společnost Genesis musím jednoznačně pochválit za krásné zpracování sluchátek, protože tento model se jim jednoznačně povedl.

Zdroj: Genesis

Menším negativem u zpracování pro mne je bohužel rozdělení mikrofonu a audio vstupu na dva rozdílné kabely. Pokud tedy chci do svého Macu zapojit mikrofon a zvukový výstup do sluchátek zároveň, musím použít redukci. 

Zvuk a mikrofon

Velmi důležitým parametrem všech herních sluchátek je samozřejmě zvukový přednes. Přeci jen slyšet, odkud k vám míří váš protivník, je zkrátka klíčové a ovlivňuje to váš postup ve hře. Pokud o těchto sluchátkách uvažujete, tak vás mohu ujistit, že od teď, už žádného protivníka nepřeslechnete.

Zdroj: Genesis

Herní sluchátka Genesis NEON 600 vám nabídnou promakaný prostorový zvuk, se kterým uslyšíte každičký detail. Sluchátka mají opravdu zřetelný projev, jehož kvalita vám na hraní her bude určitě stačit. Menší nepříjemnost, které jsem si po chvíli testování všiml, je zvláštní bzučící zvuk při zapnutí zelené barvy podsvícení. Zvuk není nijak silný, ale po delší době poslechu může působit nepříjemně. Zvukový projev obecně není na danou kategorii vůbec špatný. Menší problém jsem měl pouze s výškami, které nejsou tak zřetelné, jak bych si představoval.

Zdroj: CeskyMac.cz(Autor fotografie: Matyáš Himmer)

Dalším aspektem u herních sluchátek je také mikrofon, který se hodí v mnoha různých situacích. Jak už jsem zmínil výše, mikrofon zprovozníte jednoduchým zapojením mikrofonového kabelu (červeného) do určeného portu. Mikrofon je poté okamžitě připraven k použití. Kvalitu mikrofonu bych zhodnotil jednoduše. Když vezmeme v potaz jeho velikost a zároveň fakt, že se mikrofon nachází přímo na sluchátkách, tak jde o zcela dostačující řešení, které bude většině uživatelů vyhovovat.

Verdikt

Já sám hraji počítačové hry téměř každý den a vystřídal jsem už řadu herních sluchátek. Moji celkovou zkušenost s nespočtem herních headsetů bych rozdělil do třech kategorií. Třetí: kde sluchátka zvukovým projevem stála za starou bačkoru. Druhá: kde ze sebe sluchátka vydala solidní výkon, ale byly na nich nějaké mouchy a třetí: kde byla sluchátka špičkovým produktem. Herní sluchátka Genesis NEON 600 bych zařadil někam mezi první a druhou kategorii, protože s ohledem na cenu (700 Kč), jsou opravdu výborná. Za celou dobu používání mi nabízela maximální komfort a slušný zvukový projev. Jsem přesvědčen, že si tato sluchátka své místo na trhu rozhodně najdou a pokud se po nějakém novém kousku do vaší sbírky právě ohlížíte, tento model vám mohu s klidným svědomím doporučit.

Genesis Neon 600

690 Kč
8.1

Design & zpracování

8.5/10

Zvukový projev

7.5/10

Konektivita

7.5/10

Cena

9.0/10

Plusy

 • Cena
 • Vzhled
 • Komfort
 • Efektní RGB podsvícení

Mínusy

 • Rozdělení mikrofonu a audia
 • Kvalita mikrofonu by mohla být lepší
Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close