NovinkyRecenze

Power banka Genius ECO-u540: Když na velikosti záleží

Nejen ostřílený dobrodruh se může dostat do situace, kdy široko daleko nenajdete jedinou elektrickou zásuvku. A právě pro takové situace je ideálním pomocníkem power banka, která vaše chytré zařízení, bez kterého se ostatně beztak neobejde ani onen ostřílený dobrodruh, dobije. Proto vám opět po čase přinášíme recenzi právě tohoto užitečného kousku elektroniky. Tentokrát našim redakčním testem, během kterého se dnešní hlavní aktér dostal mimochodem také až do Norska, prošla Power Banka Genius ECO-u540.

_MG_8110

Výrobek je dodáván v papírové krabici, ve které najdeme kromě samotné power banky také nabíjecí kabel, a stručný návod. Zde má majitel iPhonu drobnou nevýhodu. Zatímco uživatel Androidu má už v tuto chvíli vystaráno a může vesele nabíjet, my s iPhonem si musíme ještě obstarat Lighting kabel. Ten ale stejně všichni tak či tak vlastníme pro běžné nabíjení a výrobce zkrátka nemůže myslet na všechny. Proto k balení přidává kabel, kterým jsou shodou okolností osazena také androidová zařízení.

Samotná externí nabíječka působí po vzhledové stránce velmi příjemným dojmem. Navíc se dodává v barevných variantách, které hezky ladí s nativními barvami iPhonu. Náš testovací exemplář dorazil v šedém provedení, kterému to v kombinaci s iPhonem ve variantě Space Grey opravdu slušelo. Dále je banka k dispozici také ve stříbrné a zlaté.

_MG_8125

Tělo power banky včetně boků je vyrobeno z kovu, přičemž na spodní a vrchní straně najdeme plast. Do toho jsou zapuštěny také dva konektory. Klasické USB slouží k zapojení nabíjecího kabelu při napájení dalšího zařízení, micro-USB pak své uplatnění nalezne při nabíjení samotné power banky. Vedle toho zde najdeme také tlačítko, kterým aktivujeme nabíjení. Pokud ho však stiskneme podruhé, rozsvítí se pro power banku poměrně neobvyklý prvek – LED svítilna. Ta sice svým výkonem neohromí, pro nahmatání druhého konce kabelu ve tmě však určitě postačí.

_MG_8121

O stavu nabití externí nabíječky jako obvykle informují čtyři kontrolky. Přičemž každá má na starosti 25 % kapacity, v praxi to tak znamená, že pokud je power banka nabitá na polovinu své kapacity, svítí pouze dvě, pokud jen na jednu čtvrtinu, je aktivní jedna a tak dále. Zpozornět byste však měli, pokud se poslední svítící kontrolka rozbliká, znamená to totiž, že úroveň vybití už dosáhla kritického stupně.

_MG_8118

Co se týče kapacity baterie, extrémních hodnot se zde nedočkáme. Genius ECO totiž pojme 5400mAh šťávy a řadí se tak spíše do průměru. iPhone 6 je ale i tak možno nabít zhruba dvakrát. iPad Mini se pak z nuly nabije  pouze jednou. Vše ale vynahrazují poměrně kompaktní rozměry.

_MG_8126

U power banky prostě musíte volit kompromis. Vzhledem k tomu, že zařízení tvoří z drtivé částí právě akumulátor, musíte si zkrátka vybrat, jestli upřednostňujete kompaktní rozměry nebo maximální kapacitu. Tento kousek z dílny společnosti Genius bychom zařadili spíše do první kategorie. Na druhou stranu však dosahuje hmotnosti 190 gramů, což je na externí nabíječku příjemná hodnota. Co se týče velikosti, potěší Genius zejména tenkým designem. Na tloušťku totiž zabírá jen 11 milimetrů. Délka je pak téměř totožná s velikostí iPhonu 6/s, činí totiž 135 milimetrů.

Dalším argumentem pro pořízení právě tohoto modelu je pak cena, která je nastavena skutečně sympaticky. Genius ECO-u540 totiž pořídíte za částku pohybující se kolem 500 korun.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button