NovinkyRecenze

Recenze chytré zásuvky TP-LINK HS110

Pro dnešní recenzi jsme dostali možnost otestovat chytrou zásuvku TP-LINK HS110. Pokud chcete vědět, jak jsme s ní byli spokojeni a komu bychom ji doporučili, určitě čtěte dále. A co, že to vlastně chytrá zásuvka je? Chytrá zásuvka je taková, kterou ovládáte skrze váš tablet nebo chytrý telefon, pomocí aplikace pak můžete například plánovat přesný čas, kdy se má zásuvka zapnout anebo vypnout.

Balení

Chytrá zásuvka TP-LINK HS110 vám přijde ve vzhledně vypadající krabičce a vy tak hned na první pohled uvidíte, že kupujete kvalitu a ne bezejmenný šmejd. Po rozbalení zjistíte, že se v balení nachází manuál a samotná zásuvka, kterou můžete hned po instalaci začít používat.

4

Instalace zásuvky

Jakmile vyjmete zásuvku s manuálem z krabičky, stačí si stáhnout aplikaci Kasa, na kterou vás mimo jiné přesměruje i QR kód v manuálu. Po instalaci aplikace se můžete registrovat (doporučujeme) a nebo začít používat aplikaci bez registrace, čímž se ochudíte o zajímavé funkce. Jakmile aplikaci nainstalujete, budete potřebovat ještě někam zapojit chytrou zásuvku a do ní následně připojit konkrétní spotřebič – například na stolní lampičku. Stačí postupovat podle přiloženého návodu, pár stisknutí na tlačítku zásuvky a jste připojeni. V tuto chvíli je již používání zcela na vás.

kasa screen

Naše dojmy

Dojem ze zásuvky máme skvělý a po týdnech testování můžeme říci, že funguje perfektně a stejně tak perfektně funguje i aplikace Kasa. Zásuvka působí designově hezky a věříme, že si ji oblíbí kdejaký nadšenec do chytrých zařízení. Stejně tak si myslíme, že do moderních domácností padne jako ulitá. Aplikace společně se zásuvkou také monitorují spotřebu energie a vytváří týdenní i měsíční shrnutí.

2

K čemu je zásuvka dobrá a kdo ji využije?

My jsme například zásuvku použili za stůl, kde dostat se například k vypínači lampičky je takřka nemožné. Vždy když přijdete ke stolu a chcete zapnout lampičku, stačí jednoduše pár kliknutí na iPhonu. Další využití může být dobré například, když jedete na cesty. Stačí si nastavit, kdy se mají světla večer zapnout a žádný zloděj si vás netroufne vykrást. Skvělým pomocníkem může být chytrá zásuvka v mnoha věcech, můžete také například nastavit odpočítávání, kdy se má vypnout, což může být dobrým pomocníkem třeba při žehlení a vy už se nemusíte bát, že žehličku zapomenete vypnout. Přeci jen jste žehličku zapomněli vypnout a jste daleko od domova? To nevadí, stačí mít připojení k internetu a pár dotyky ji na dálku vypnete.

1

Zápory

Tak jak už to bývá u mnoha věcí, každý na nich najde svá pro a proti, stejně tak se stalo u této zásuvky. Prvním mínusem, který jsme nalezli je jistě to, že aplikace i manuál jsou v angličtině a češtinu v nastavení nikde nenajdete. Ačkoliv je angličtina i aplikace intuitivní, musíme přesto říci, že čeština by pro mnoho uživatelů byla plusem. Další mínus, které jsme nalezli se také skrývá v aplikaci a je to pouhý detail, a to ten, že aplikace nepodporuje iPad, ale pouze iPhone. Ve vašem iPadu bude tedy aplikace zvětšená podobně jako například Instagram.

5

Více mínusů jsme nenašli a věříme, že i přes tyto detaily dá zásuvka svému uživateli přesně to, co od ní čeká. I když není nejlevnější, můžete si být jisti, že platíte za dobrou kvalitu a zajímavé zařízení, které vám dokáže pomáhat a vy už nebudete muset vstát z postele, abyste vypnuli lampičku.

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Přehlídnutý mínus – zásuvka neodpovídá českým normám a nesmíte ji v cz vůbec použít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button