Recenze

Recenze BML S-series S7: cenově dostupný Bluetooth reproduktor

Neúprosně se blíží doba letních radovánek, které si bodu říkat o pořádný příděl hudby. Z toho důvodu jsme se rozhodli otestovat další bezdrátový reproduktor, který vám pomůže s utvořením té správné atmosféry při lenošení u bazénu či venkovním grilování s přáteli.

bml_series76

Tentokrát se jedná o bluetooth reproduktor Series S7 od výrobce BML. Vedle samotného reproduktoru, kterému budeme věnovat pozornost později, se sluší zmínit obsah prodejního balení. Řeč je o micro-USB nabíjecím kabelu, propojovacím 3,5mm audio konektoru a několik řádků poučné literatury.

Co se týče samotného reproduktoru, už na první pohled je patrné solidní zpracování. Kovovou mřížku zvukové soustavy chrání šasi z příjemného šedého plastu. Elegantně působí i černý rámeček, do kterého se zabydlela tlačítka pro ovládání chodu přístroje. To ovšem platí jen prvních několik okamžiků. Lesklý plast je totiž náchylný k poškrábání. Od výrobce je zařízeni chráněno bez nadsázky neviditelnou fólií. Ta se samozřejmě rychle poškrábe, což zprvu způsobilo zděšení, že k poškození došlo tak brzo. I po strhnutí fólie ovšem povrch zůstává k malým škrábancům náchylný.

bml_series74

Další problém, který s reproduktorem firmy bml souvisí, se opět týká zmíněného rámečku s tlačítky. Zejména při stisknutí působí velmi lacině a hrdě se tak hlásí k nápisu na obalu, kde stojí “made in China”. Kliknutí navíc doprovází vskutku levně znějící zvuk. Po kliknutí si také nejde nevšimnout toho, že celý kus plastu se prohýbá dovnitř. Nepříjemná je také prodleva. Několikrát se mi stalo, že jsem si hudbu místo přerušení opět spustil. Když jsem totiž zmáčkl tlačítko pro pauzu, vypadalo to, že se nic nestalo. Po sekundě se ale hudba přerušila. Mezitím jsem ale tlačítko stiskl znova, což o další sekundu později hudbu opět spustilo.

bml_series77

Abychom ale produkt od BML jen nehanili, zajímavým nápadem je malý led displej, který zobrazuje stavové informace. Velmi příjemnou funkcí je zobrazování aktuálního času. Minimálně v dané cenové relaci do 1000 Kč jde o vychytávku, která rozhodně není standardem.

bml_series72

Dalším bonusem je funkce budíku, který přináší výhodu v podobě možnosti vložení vlastní melodie. Stačí jen do slotu pro paměťovou kartu, vložit vlastní microSD kartu, na které bude složka “Alarm” s vámi požadovanou melodií. Series S7 dále podporuje i FM rádio. Samotné ladění stanic však není příliš šťastně řešeno. Tlačítko „další” totiž musíte držet nebo mačkat tak dlouho, dokud se na malém displeji neobjeví vámi požadovaná frekvence.

bml_series75

Na zadní straně přístroje pak najdeme slušnou sbírku konektorů. Vedle už zmíněného slotu pro microSD karty je zde i 3,5mm audio jack, klasické USB  a napájecí microUSB. Co se týče výdrže, ta není vůbec špatná. Dosáhnout na výrobcem garantovaných 4 až 6 hodin poslechu je naprosto reálné.

Nyní se přesuneme ke zvukovému projevu, který je alfou a omegou všech Bluetooth reproduktorů. Dalo by se říci, že je adekvátní své cenové hladině a rozhodně se nemá za co stydět. Zvuk je příjemně plný a dokáže vytvořit pořádné basy. Pochvalu si také zaslouží vysoká úroveň hlasitosti, která plně dostačuje na ozvučení středně velké místnosti.

bml_series71

Pokud bychom měli shrnout naše dojmy z testování, nelze hovořit o nikterak zásadních prohřešcích. Z hlediska konstrukce zamrzí pouze nepřesvědčivé zpracování panelu s ovládacími tlačítky. Nároční audiofilové se sluchem netopýra možná ohrnou nos, ovšem pokud vám jde o ozvučení letní grilovačky nebo odpoledne u vody, BML Series S7 splní svůj úkol skvěle.

BML S-series S7

7.4

Zpracování

7.0/10

Design

7.0/10

Uživatelský zážitek

7.5/10

Cena

8.0/10

Plusy

 • Slušná výdrž
 • Čistý design
 • Rádio
 • Slot na paměťové karty
 • Bohatá konektivita

Mínusy

 • Náchylný na škrábance
 • Nepřesvědčivé zpracování tlačítek

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

8 Komentáře

 1. Na černém rámečku je slabá ochranná folie, která jde sundat. Pak už se jen tak nepoškrábe. 😉 Není vůbec vidět, takže jí tam většina lidí nechá a pak se domnívá, že je to poškrábané…

  1. Dobrý den,
   Děkuji za upozornění. Folie je opravdu neviditelná, takže jsem ji odhalil až po přečtení vašeho příspěvku. Recenzi jsem už podle toho upravil.
   Moc se za toto politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou, dvakrát za 10 let, omlouvám. 🙂

 2. Díky za recenzi. Zrovna jsem přemýšlel, že bych si něco koupil na léto na zahradu. Za tuhle cenu asi neodolám a koupím tento. 🙂

  1. Hezký den Mirku,
   musím souhlasit, že cena je nastavena skutečně rozumně. Pokud hledáte bezdrátovou “aparaturu” na ozvučení letních grilovaček, tento reproduktor udělá skvělou službu. 😉

 3. “Series S7 dále podporuje i FM rádio. Samotné ladění stanic však není příliš šťastně řešeno. Tlačítko „další“ totiž musíte držet nebo mačkat tak dlouho, dokud se na malém displeji neobjeví vámi požadovaná frekvence”

  Stačí podržet tlačítko “Play” a reproduktor si sám najde a uloží všechny dostupné stanice, potom už lze mezi nimi přepínat mačkáním tohoto tlačítka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button