Novinky

RealityOS: na jaké aplikace se Apple zaměří ve virtuální realitě jako první?

Apple usilovně pracuje na vývoji vlastního zařízení pro virtuální a rozšířenou realitu a všichni doufáme, že příští rok nás čeká velké odhalení, kterým bude chtít kalifornská společnost ovládnout trh podobně, jako tomu bylo u předchozích přelomových produktů. A protože s novým zařízením přichází i nový software, tak se nyní podíváme na dostupné informace, které pro zatím známe.  

Zdroj: appleinsider

Vývoj softwaru pro virtuální realitu započal v průběhu roku 2017 a od té doby si prošel nespočtem úprav a vylepšení. Přesnou podobu ani konkrétní detaily bohužel neznáme, ovšem dle dostupných protokolů z App Store a zdrojového kódu Apple se nyní interně označuje „Oak“ a s odkazem na agenturu Bloomberg, konkrétně analytika Marka Gurmana, při oficiálním spuštění ponese název „realityOS“ zkráceně chcete-li „rOS“.

Konzumace obsahu a komunikace v hlavní roli

Apple svůj headset vnímá jako zařízení pro hraní her, sledování video obsahu a propojení s přáteli, tudíž lze předpokládat, že rozhraní a aplikace budou postavené tak, aby co nejvíce zpříjemnily uživateli zážitek a nechal se tak plně pohltit virtuálním světem. Bezpochyby nebudou chybět nativní aplikace, které nám jsou dobře známé ze systému iOS.

Nicméně na konkrétní informace si minimálně pár měsíců počkáme. Dle spekulací, Apple plánuje představit dlouho očekávaný produkt v průběhu roku 2023 a nezbývá nám tedy nic jiného, než pouze předpokládat, čím nás společnost překvapí a jak dokáže využít potenciál, který ve virtuálním prostředí je. 

Jaký máte názor na virtuální a rozšířenou realitu? Věříte v její budoucnost? Setkali jste se již osobně s touhle technologií? Dejte nám vědět vaše zkušenosti a názory v diskuzi. 

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button