Novinky

Rána pro Android: Samsung plánuje brzy vydat většinu svých aplikací pro iOS

Samsung velmi dobře uvědomuje sílu platformy iOS a jejích uživatelů. Přestože Apple prodává pouze dva modely smartphonů, patří mu většinová část trhu, což může na konkurenci působit poněkud deprimujícím dojmem. Jihokorejská společnost se proto rozhodla pro vývoj mobilních aplikací pro systém iOS, od čehož si slibuje nárůst prodejů doplňkové příslušenství a nositelné elektroniky. Vývojáři Samsungu aktuálně pracují na aplikaci Gear Manager, která umožní spárování chytrých hodinek s jablečnými smartphony. Aktuální model Samsung Gear S2 s kruhovým displejem patří mezi povedené kousky, ovšem jejich provoz je v současné době limitován vlastnictvím smartphonu s operačním systémem Android.

Samsung-Gear-S2-iPhoneKromě aplikace na správu chytrých hodinek bude následovat S Health pro monitoring fyzické aktivity a Remote Control pro ovládání domácích spotřebičů. Chybět nemá ani aplikace Smart Camera na správu a ovládání domácích kamer.

Z aktivit Samsungu zasahujících do ekosystému společnosti Apple lze vycítit, že konkurenční Android není pro přední výrobce příslušenství tak lukrativní, jak by si zřejmě přáli. To pro Google a celou skupinu Alphabet není příliš dobré znamení. Samsung patří mezi nejsilnějšího partnera a pokud by ho následovali další výrobci, mohla by celá situace vyústit v oslabení.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button