Novinky

Rainbow je nová hra pro iPhone X, která se ovládá pohybem obočí

Do App Store zavítala nová hra, za jejíž vývojem stojí absolvent počítačových věd Nathan Gitter z Washington University. Hříčka nese název Rainbow a jako jedna z mála aplikací se snaží využívat schopnosti modulu TrueDepth v novém iPhonu X (recenze). Pravidla hry vyžadují, aby uživatel používal obočí k pohybu smajlíka nahoru a dolů po barevných polích. Cílem je nasbírat co největší počet hvězdiček a přitom se vyhýbat ostatním emotikonám.

V praxi to funguje tak, že pokud se hvězdička objeví v horní části obrazovky, vy jednoduše zvednete obočí a necháte smajlíka vyskákat do potřebné úrovně. Naopak zamračením začnete seskakovat a neutrální výraz vás udrží na dané pozici. Hra sice nenabízí žádné úrovně, ale postupem času dochází k narůstajícímu počtu překážek.

Rainbow vychází z nové koncepce, která staví na rozpoznávání výrazů a topologii. Tvůrce aplikace se mimo jiné nechal slyšet, že věří v existenci budoucího potenciálu u softwaru schopného pracovat s obličejovými daty. Vývojářům to v kombinaci s technologií rozšířené reality dává obrovský prostor pro vyjádření kreativity. Je tedy pouze otázkou času, kdy Rainbow budou následovat další aplikace a hry, které zapojí do dění nejen prsty ale také náš obličej.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button