Novinky

Rainbow je nová hra pro iPhone X, která se ovládá pohybem obočí

Do App Store zavítala nová hra, za jejíž vývojem stojí absolvent počítačových věd Nathan Gitter z Washington University. Hříčka nese název Rainbow a jako jedna z mála aplikací se snaží využívat schopnosti modulu TrueDepth v novém iPhonu X (recenze). Pravidla hry vyžadují, aby uživatel používal obočí k pohybu smajlíka nahoru a dolů po barevných polích. Cílem je nasbírat co největší počet hvězdiček a přitom se vyhýbat ostatním emotikonám.

V praxi to funguje tak, že pokud se hvězdička objeví v horní části obrazovky, vy jednoduše zvednete obočí a necháte smajlíka vyskákat do potřebné úrovně. Naopak zamračením začnete seskakovat a neutrální výraz vás udrží na dané pozici. Hra sice nenabízí žádné úrovně, ale postupem času dochází k narůstajícímu počtu překážek.

Rainbrow – iPhone X Eyebrow-Controlled Game

Download Rainbrow for free: https://itunes.apple.com/app/id1312458558 Rainbrow is an iPhone game that you control WITH YOUR FACE. Eyebrows up 😯: player goes up. Eyebrows down 😠: player goes down. Rainbrow uses ARKit and the new TrueDepth camera system on the iPhone X to track your eyebrows. Hope you enjoy the game!

Rainbow vychází z nové koncepce, která staví na rozpoznávání výrazů a topologii. Tvůrce aplikace se mimo jiné nechal slyšet, že věří v existenci budoucího potenciálu u softwaru schopného pracovat s obličejovými daty. Vývojářům to v kombinaci s technologií rozšířené reality dává obrovský prostor pro vyjádření kreativity. Je tedy pouze otázkou času, kdy Rainbow budou následovat další aplikace a hry, které zapojí do dění nejen prsty ale také náš obličej.

Videorecenze iPhone X: Apple rozjíždí diktát pro další dekádu

V další videorecenzi jsme se podívali na zoubek iPhone X. Zbrusu nový smartphone od Applu míří skutečně vysoko a tomu samozřejmě odpovídá také výbava. Jak na nás zapůsobil a jaké si od nás odnesl hodnocení se dozvíte v našem dalším videu. Za vstřícnost a spolupráci na produkci děkujeme vinotéce Díra v centru Český Budějovic.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

2 Komentáře

Close