MacNovinkyPoradna

Rady a tipy od české Apple komunity #8

Magazín Český Mac tu je primárně pro své čtenáře, kteří patří mezi zapálené uživatele Apple produktů. Kromě denního zpravodajství vám přinášíme návody a další zajímavé tipy pro zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. V poslední době nám však do redakční pošty chodí tolik dotazů, že přestalo být v našich silách, na každý z nich odpovídat.

macforum_logo2

Rozhodli jsme se proto spojit síly s komunitním webem MacForum a vytvořit pravidelný seriál Rady a tipy od české Apple komunity. V každém díle budeme odkazovat na nejdiskutovanější témata. Kromě přísunu cenných informací můžete přispět vlastním názorem a pomoci ostatním uživatelům vyřešit jejich problém.

Je lepší učit se ObjC nebo Swift?

Apple vyrábí úžasnou elektroniku, která uchvátila miliony lidí po celém světě. Málokdo si ovšem uvědomuje, že bez adekvátního softwaru by šlo pouze o hromádku kovu a plastu. Pokud tedy patříte mezi začínající vývojáře, jistě jste si už někdy položili otázku, zda je lepší se jako první naučit programovat v ObjC nebo Swift. S odpovědí vám opět pomůže česká Apple komunita. (odkaz do diskuze)

Jak posílat fotografie mezi Apple zařízeními?

Nejsnazším způsobem, jak dostat fotografie z iPhonu do MacBooku je import do aplikace Fotky (Photos). Pokud však přihlédneme k faktu, že žijeme v bezdrátové době, nejde o nikterak ideální řešení. Jako první se tedy nabízí AirDrop, nicméně tato nativní funkce ne vždy funguje tak, jak bychom si představovali. Jestliže vás tedy zajímá, jak na snadno a elegantně dostat fotografie z iPhonu do počítače, máme pro vás několik tipů. (odkaz do diskuze)

Jak sdílet soubory přes iCloud?

Ačkoli slovo cloud v technologickém světě dokonale zdomácnělo, jen velmi malá hrstka uživatelů dokáže využít všech výhod, které nabízí. Jestli se chcete například dozvědět, jak sdílet obsah s více osobami, můžete nasbírat inspiraci v odkazovaném tématu. (odkaz do diskuze)

Když se zhoršuje zvuk iPhonu

Začal se u vašeho iPhonu samovolně zesilovat hlasitost, aniž by jste mačkali postranní tlačítko? Možná je na vině vlhkost, která dokáže na citlivé elektronice napáchat pěkné škody. V diskuzi na MacForu se od zkušenějších uživatelů dozvíte, jak snadno zjistit vniknutí kapaliny a vyloučit hardwarovou chybu. (odkaz do diskuze)

apple_family

Jak řešit problémy s připojením k internetu

Toto téma není třeba příliš podrobně popisovat. Jestliže vás trápí problémy s připojením k internetu, máme pro vás řešení. (odkaz do diskuze)

Když se zaplní paměť El Capitána?

Ani 1TB úložiště není nekonečné a časem dojde k jeho zaplnění. V některých případech můžou ovšem nastat situace, kdy systém hlásí nedostatek místa a vy nemáte sebemenší tušení, co je na vině. Zkuste tedy pár tipů od české Apple komunity. (odkaz do diskuze)

Jaké jsou zkušenosti s iOS 10?

Chcete vědět, jak jsou uživatelé spokojeni s iOS 10? Do odkazovaného vlákna můžete také přispět svými dojmy. (odkaz do diskuze)

Redakce

Internetový magazín věnující se platformě Mac a iOS. Každý měsíc návody, recenze, tipy a triky pro Váš Mac, iPhone, iPad a Apple Watch.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button