MacNovinkyPoradna

Rady a tipy od české Apple komunity #9

Magazín Český Mac tu je primárně pro své čtenáře, kteří patří mezi zapálené uživatele Apple produktů. Kromě denního zpravodajství vám přinášíme návody a další zajímavé tipy pro zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. V poslední době nám však do redakční pošty chodí tolik dotazů, že přestalo být v našich silách, na každý z nich odpovídat.

macforum_logo2

Rozhodli jsme se proto spojit síly s komunitním webem MacForum a vytvořit pravidelný seriál Rady a tipy od české Apple komunity. V každém díle budeme odkazovat na nejdiskutovanější témata. Kromě přísunu cenných informací můžete přispět vlastním názorem a pomoci ostatním uživatelům vyřešit jejich problém.

Když zlobí export z Fotek

Operační systém macOS (OS X) disponuje nativní aplikací Fotky (Photos), kterou mnoho uživatelů používá jako primární místo k ukládání pořízených fotografií. Pro další sdílení či kopírování disponuje funkcí pro export snímků, která nemusí za každých okolností fungovat. V odkazované diskuzi se dozvíte, co v takovém případě dělat. (odkaz do diskuze)

Vybrali byste iPad Pro nebo Air?

Toto téma není třeba nikterak rozebírat. Pokud tedy stojíte před stejným rozhodnutím, doporučujeme si přečíst zkušenosti a názory české Apple komunity. (odkaz do diskuze)

Jaké úložiště k iPadu?

Máte iPad a hledáte možnosti, jak rozšířit jeho úložiště o další porci gigabitů? Na trhu existuje celá řada nejrůznějších řešení, což může vyvolat řadu otázek a nejistoty při výběru. (odkaz do diskuze)

apple_family

Když nejde vytvořit bezplatný iCloud účet

Máte problém s vytvořením iCloud účtu? Důvodů může být hned několik. Jak v takových momentech postupovat se opět dozvíte od zkušených matadorů MacFora. (odkaz do diskuze)

Když zlobí záloha na iCloud

Služba iCloud je stále pojmem, v němž mnoho začínajících i pokročilých uživatelů tápe. Mezi klíčové funkce patří kompletní záloha zařízení. Čas od času se ovšem může vyskytnou problém. (odkaz do diskuze)

Co dělat, když neslyšíte budík na iPhonu?

Klasickým budíkům už dávno odzvonilo. Na včasný odchod do práce či školy nás v drtivé většině případů upozorňuje mobilní telefon. Jestliže patříte mezi velké spáče, který neradi vstávají, zkuste několik zajímavých tipů z praxe. (odkaz do diskuze)

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Back to top button