MacNovinkyPoradna

Rady a tipy od české Apple komunity #7

Magazín Český Mac tu je primárně pro své čtenáře, kteří patří mezi zapálené uživatele Apple produktů. Kromě denního zpravodajství vám přinášíme návody a další zajímavé tipy pro zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. V poslední době nám však do redakční pošty chodí tolik dotazů, že přestalo být v našich silách, na každý z nich odpovídat.

macforum_logo2

Rozhodli jsme se proto spojit síly s komunitním webem MacForum a vytvořit pravidelný seriál Rady a tipy od české Apple komunity. V každém díle budeme odkazovat na nejdiskutovanější témata. Kromě přísunu cenných informací můžete přispět vlastním názorem a pomoci ostatním uživatelům vyřešit jejich problém.

Problémy po výměně baterie v iPhonu

Životnost akumulátoru je vždy limitována a časem se jednoduše přihlásí o výměnu. Kdo něco podobného již řešil, moc dobře ví, že originální kusy většinou stojí nemalé peníze. Část uživatelů se proto rozhodne pro levnější alternativu, což se nemusí vždy vyplatit. Jak vadný akumulátor poznat a co v takových situacích dělat se dozvíte v odkazované diskuzi. (odkaz do diskuze)

Když chcete přesunout systémové adresáře v macOS (OS X)

Ne každému musí vyhovovat nativní zatřídění systémových adresářů, které macOS (OS X) nabízí. Na vině může být několik faktorů včetně potřeby synchronizace s cloudovými úložišti či limity interního SSD. Zkušenější Apple uživatelé si v tomto případě dokážou poradit s pomocí Terminálu a zadáním správných příkazů. (odkaz do diskuze)

apple_macbook_iphone

Stačí MacBook Air na hry?

S tímto dotazem se v redakci setkáváme poměrně dost často. Přestože se traduje obecné pravidlo, které praví, že počítače od Applu jsou stvořeny pouze na práci, neznamená to, že si na nich nezahrajete. Jestliže tedy zvažujete nákup nového stroje, rozhodně doporučujeme navštívit diskuzi na MacForu, kde se dozvíte reálné zkušenosti uživatelů. (odkaz do diskuze)

Když máte problémy při rozšiřování WiFi sítě

Sestavit domácí bezdrátovou WiFi síť nebývá vůbec jednoduché. Pokud řešíte slabý dosah či problémy s nastavením parametrů, česká Apple komunita vám pomůže s řešením. (odkaz do diskuze)

Když koupíte iPhone, který je zablokovaný

Koupili jste zablokovaný iPhone, který žádá o zadání hesla k Apple ID, které neznáte? Pak jste zřejmě naletěli podvodníkovi, který prodával ukradené zařízení. Co v takových případech dělat, případně jak se této nepříjemnosti vyhnout se dočtete na tomto odkazu. (odkaz do diskuze)

Redakce

Internetový magazín věnující se platformě Mac a iOS. Každý měsíc návody, recenze, tipy a triky pro Váš Mac, iPhone, iPad a Apple Watch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button