iOSiPhoneNovinkyRecenze

PureGear DualTek Pro: Maximální ochrana v minimalistickém těle

Vybrat ideální obal pro iPhone, který nabídne nadstandardní ochranu a zároveň nebude připomínat prefabrikát na výrobu psích misek není vůbec jednoduché. Jedním z výrobců, který se soustředí na kryty kombinující vysokou odolnost a styl je PureGear. Jedná se o americkou značku spadající pod křídla společnosti Superior Communications, jejíž produkty patří mezi jedny z nejlepších ze segmentu mobilního příslušenství.

_MG_9081

V uplynulých týdnech jsme otestovali kousek s obchodním názvem PuerGear DualTek PRO (verze pro iPhone 6s Plus). Stejně jako v případě testu Ballistic Tough Jacket Maxx (recenze) jsme využili naší výpravy do exotických končin, kde se naplno projevily všechny kladné i záporné vlastnosti krytu.

První dojmy

Kryt je dodáván v klasicky vyhlížející krabičce, která je z jedné strany průhledná a dává vyniknout samotnému obsahu. Dovnitř se dostanete vysunutím jakéhosi ”šuplíku”. Jedná se o zajímavý detail, který rozhodně potěší. Na test nám dorazila bílá varianta, nicméně nabídka výrobce zahrnuje další čtyři barvy (zelená, černá, modrá a růžová), vybere si tedy skutečně každý.

_MG_9160

Ačkoliv jde o produkt z kategorie vysoce odolných krytů, v rukou působí subtilním dojmem. Nemusíte mít tedy obavy z toho, že z iPhonu udělá nevzhlednou cihlu, kterou budete mít problém dostat do kapsy kalhot. Co se týče technologie ochrany, PuerGear sází na kombinaci AirTek Suspension a speciální podložky pro odtlumení otřesů a zajištění odstupu zad smartphonu od obalu.

Snímek obrazovky 2016-03-28 v 0.49.43

Převážnou část krytu tvoří tvrdá skořepina, která velmi dobře odolává škrábancům. Nevýhodou je pouze rychlé špinění. Doporučujeme tedy sáhnout po jiné barvě než bílé. Rámeček obepínající telefon je vyroben z měkčeného průhledného plastu s absorbčním vzorem na vnitřní části. Zajímavým způsobem je řešena ochrana rohů a zadní strany, kdy mezi smartphonem a krytem vzniká vzduchový polštář. Dalším důležitým prvkem je přesah rámečku zabraňující poškrábání displeje.

_MG_9095

Tmavě zbarvený lem výřezu pro optiku hlavního fotoaparátu funguje i jako sluneční clona, což může za jistých okolností pomoci k lepším výsledkům při fotografování na přímém slunečním světle.

Konektory pro napájení a sluchátka jsou dostatečně zapuštěny, čímž se snižuje riziko poškození při nechtěném pádu na tvrdou podložku. Tlačítka hlasitosti a vypínání chrání kovové krytky s perfektní odezvou.

_MG_9085

Během několikatýdenního testování jsme narazili pouze na dva nedostatky. První se týkal vniknutí jemným zrnek písku pod rámeček krytu. Je však vhodné dodat, že iPhone byl několik hodin vydán na pospas prašnému prostředí při jízdě na korbě džípu. Díky tomu, že kryt se přímo nedotýká konstrukce telefonu, nedošlo k žádnému poškození. Naše druhá výtka směřuje k manipulaci s krytem respektive vyjmutím zařízení. Kromě notné dávky odvahy je nutné nejprve vycvaknout horní hrany a následně vyjmout zbytek telefonu. Abychom byli spravedliví, musíme zdůraznit, že stejnou vlastnost mají všechny odolné kryty.

_MG_9159

Přestože PuerGear DualTek Pro spadá do kategorie vysoce odolných krytů, na první i druhý pohled to nepoznáte. Mile nás překvapila nízká hmotnost a elegantně působící design. Skvěle se tak hodí na běžné nošení v pracovním týdnu i při výletech do divočiny. Za cenu do 1000 Kč budete jen velmi těžko hledat adekvátní konkurenci, která nabídne obdobné vlastnosti. Pomyslnou třešničkou na dortu je splnění náročných military standardů.

Za zapůjčení děkujeme e-shopu EasyStore, kde si také můžete kryt PureGear DualTek Pro zakoupit.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button