Novinky

Puma odhalila samošněrovací tenisky. Ovládat je lze z iPhonu a Apple Watch

Před dvěma týdny jsme vás informovali o teniskách Nike Adapt BB se samošněrovacím mechanismem. Se stejnou myšlenkou se nyní rozhodla vyrukovat také konkurenční Puma, která zveřejnila teaser na model Puma Fi (Fit Inteliligence). Chystanou novinku si mohlo již nyní vyzkoušet několik šťastlivců včetně redakce zahraničního webu Engadget, který přinesl první dojmy z používání.

Nike začalo prodávat samošněrovací tenisky jako vystřižené z filmu Návrat do budoucnosti

Puma již dříve experimentovala s automatickým šněrovacím systémem Autodisc, na jehož základech se rozhodla postavit aktuální verzi. Ta spoléhá na utahovací mechanismus v horní části obuvi, kde je ukryt kompaktní elektromotor. Ten otáčí cívkou, na níž je navlečeno lanko z podobného materiálu, jaký se používá v rybolovu.

Napájení obstarává vyměnitelná baterie uložená ve voděodolné kapse uvnitř každé boty. Nabití akumulátoru pak probíhá bezdrátově, tenisky stačí položit na nabíjecí Qi podložku. Jelikož se tu bavíme o exkluzivním kousku, výrobce se rozhodl obuv vyšperkovat několika modrými LED proužky kolem jazyka. Ty se rozsvítí při každé aktivaci elektromotoru a dokáží svého majitele informovat také o stavu nabití.

Podle recenzenta jsou Puma Fi pohodlnou obuví, která na sebe zbytečně neupozorňuje a lze ji tak použít pro každodenní nošení. Další zajímavostí je možnost spárování tenisek s iPhonem či Apple Watch. Prostřednictvím aplikace lze měnit například úroveň dotažení či zkontrolovat stav baterie.

Ačkoli se do bot muselo vejít značné množství elektroniky a dalších součástek, hmotnost se zastavila na stále snesitelných 428 gramech. Je pouze škoda, že Puma Fi nedisponuje například GPS modulem či alespoň krokoměrem. Na druhou stranu je třeba brát v potaz, že jde o první generaci, na které chce Puma nasbírat především zkušenosti a reakce od uživatelů. Pokud se tento trend prosadí, je téměř jisté, že další modely už nabídnout mnohem bohatší výbavu.

Puma Fi půjde do prodeje na jaře roku 2020 a podle dostupných informací budou stát 330 dolarů. Puma navíc plánuje v dohledné době zahájit veřejný beta program, který umožní vybraným jedincům testovat předprodukční verzi tenisek výměnou za zpětnou vazbu.

https://youtu.be/nU-XDVyYqMs

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button