iOS

Puffin Browser Lite: odtučněný a intuitivní prohlížeč s moderním rozhraním

Puffin Browser Lite není mezi webovými prohlížeči žádný nováček. Na platformách androidu a iOS působí již několik let, přesto se na něj poslední dobou všeobecně zapomínalo. Tedy až do teď. Vývojáři z CloudMos totiž v těchto dnech představili zcela přepracovanou verzi svého prohlížeče, který využívá plnou podporu renderovacího jádra WebKit od Applu. Teoreticky to znamená, že by měl být Puffin Lite podobně rychlý jako předinstalované Safari.

Puffin Browser Lite a jeho základní rozvržení, ovládácí panel a vyhledávání

Zkušenosti z dvoudenního používání ukazují, že nový prohlížeč je skutečně stejně rychlý, v některých situacích snad dokonce ještě rychlejší než nativní prohlížeč od Applu. Další velkou předností browseru Puffin Lite je jednoduchost uživatelského rozhraní a jeho intuitivní ovládání pomocí gest. Kromě těchto vlastností umožňuje Puffin Browser Lite vlastní organizaci pracovního prostoru.

Šikovně řešené rozhraní

V praxi tak můžete mít několik ploch rozdělených například podle domácího či pracovního využití. Otevřené záložky se tak nemísí mezi sebou, což může pro některé uživatele znamenat značnou výhodu. Prohlížeč také umožňuje vytvoření ryze soukromé plochy, kterou je možné zabezpečit číselným kódem, Touch ID nebo Face ID. Když už jsme nakousli Face ID, Puffin Lite je plně optimalizován pro nejnovější iPhone X a zde je nutno podotknout, že celé rozhraní působí fakticky svěžím a odlehčeným dojmem, ze kterého by si mohl vzít příklad i samotný Apple.

Měnit lze vzhled jednotlivých ploch nebo použít zabezpečení pomocí Face ID

Abychom ale jen nechválili, Puffin Browser Lite má i své nedostatky. Počínaje chybějící tečkou na klávesnici, která mírně zdržuje proces vyhledávání stránek, přes neustále zobrazenou lištu ovládacího panelu na některé z bočních stran, až po nemožnost softwarového využití skrývání reklam. Asi posledním, mírným negativem, je chybějící podpora češtiny. Celkově se ale dá říct, že se Puffin Browser Lite povedl a ve světě aplikací zřejmě neexistuje svěžejší, odlehčenější a rychlejší prohlížeč. Na druhou stranu, stále je zde několik nedostatků, které mohou být rozhodujícím faktorem k přechodu z vašeho stávajícího prohlížeče.

Dva roky s Apple Watch. Šel bych do nich znova?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button