Novinky

První reproduktory ze spolupráce společností IKEA a Sonos se začnou prodávat již v srpnu

Jak už úniky z minulých měsíců naznačovaly, IKEA uvede ve spolupráci se společností Sonos nové reproduktory Symfonisk, které budou podporovat AirPlay 2 a kvalitativně by měly být na velice vysoké úrovni. Cena bude začínat na 99 dolarech, tj. zhruba 2 300 Kč.

IKEA aktuálně nabízí své reproduktory ENEBY, které mají skvělý poměr cena/výkon a zákazníci si mohou vybrat ze dvou velikostí. IKEA ale vše posune na zcela novou úroveň, protože již za pár měsíců se dočkáme Sonos reproduktorů a podporou AirPlay 2. To vše pod značkou IKEA Symfonisk. Pokud si tedy koupíte více reproduktorů s touto streamovací podporou, tak je budete moci spárovat a mít tak například velmi kvalitní stereo.

Ovládání chytré domácnosti je pravděpodobné

Informace také naznačují, že reproduktory by měly být chytré a zvládnou ovládat chytrou domácnost prostřednictvím Google Assistanta, nebo Amazon Alexy. O této informaci se ale zatím moc neví, ač je hodně pravděpodobná. 

IKEA by měla nabízet dvě varianty, přičemž jedna bude větší a druhá menší, ve tvaru lampičky. Sonos už v minulosti informoval, že menší varianta bude hrát podobně, jako reproduktor Sonos One, který je ale asi o 2 000 korun dražší. Máme se tedy rozhodně na co těšit, produkty by měly být dostupné i v České republice. 

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close