Novinky

První problémy jsou tady. V novém iMacu zlobí grafická karta

Nejdražší verze 27-palcového iMacu 2020 se pyšní grafickou kartou AMD Radeon Pro 5700 XT. Toto je nejsilnější grafická karta, kterou Apple momentálně ve svých zařízeních nabízí a vystačí opravdu na všechno.

Síla grafické karty je sice obrovská, ale bohužel se neobejde bez problémů. Značná část uživatelů nového iMacu si začala všímat nového problému. Na obrazovce se občas objevují bílé čáry, které sahají k okrajům displeje. Poprvé byl tento problém nahlášen na oficiálním fóru Applu. Nejdříve bylo v podezření přetížení nebo přehřátí grafické karty. Problém se ale děje i pří malé, či dokonce žádné zátěži. Celkový výkon iMacu to neovlivňuje, takže vada se děje pouze na displeji.

Zdroj: Apple

Po dalším zkoumání se zjistilo, že toto je docela obvyklý problém s grafickou kartou Radeon Pro 5700 XT, který ovlivňuje nejen uživatele nových iMaců. Jedná se o softwarový problém, kdy chybí nějaké, pro funkci důležité, ovladače.

Není známo, kolik uživatelů nejdražší konfigurace iMacu tato chyba trápí. Snad Apple a AMD spojí síly a postaví se problému čelem. Řešením této chyby je instalace ovladačů, které momentálně v iMacu chybí. Instalace těchto ovladačů by poté měla chybu vyřešit. Ukázku této chyby si můžete prohlédnout například zde.

Štítky

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close