Novinky

První dojmy z AirPods Max. Potěší vaše uši i oči, vaši peněženku však rozpláčou

Že Apple chystá sluchátka přes hlavu se ve světě už nějakou dobu mluvilo. Navíc tak nějak v portfoliu chyběly. V prosinci minulého roku se tomu tak stalo a světlo světa spatřily AirPods Max. Sluchátka z dílny kalifornského giganta si zachovávají tradiční jednoduchost, kterou přinesly původní AirPods. Do podvědomí snad každého, kdo se aspoň trošku zajímá o nové technologie, se dostaly minimálně svou cenovkou. Do dnes jsou ale sluchátka v podstatě nedostupná a pokud si je chcete pořídit, nějaký ten týden si rozhodně počkáte.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Prvotřídní zpracování, které Apple umí

Když sluchátka vyndáte z krabičky, jako první vás překvapí váha. AirPods Max jsou opravdu těžká sluchátka. To mě ze začátku celkem vylekalo, ale po nasazení na hlavu jsem názor okamžitě změnil. Sluchátka na hlavě v podstatě necítíte. Absolutně nechápu, jak se Applu povedlo vyrobit most sluchátek tak, že i při takové hmotnosti sluchátek ho necítíte. Jediné místo, kde o sluchátkách trošku víte, je kolem uší. Náušníky jsou super pohodlné, ale přeci jen v těchto místech maličko tlačí – v porovnání s náhlavním mostem. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Čeho si po vyndání z uspávacího pouzdra všimnete v podstatě ihned, je fakt, že mušle do sebe neustále narážejí a tak hrozí jejich poškrábání. Sluchátka tak musíte mít buď na uších, nebo v pouzdru. Když za sluchátka dáte takovou částku, rozhodně nechcete, aby se sama svou konstrukcí poničila. 

Digitální korunka a kouzelné tlačítko

Velice se mi zamlouvá, jak Apple používá technologie, které má vyzkoušené a jen v nich objevuje nový potencionál. Mluvím o digitální korunce, kterou známe již několik let z Apple Watch, kde při poslechu hudby slouží k ovládání hlasitosti. AirPods Max si ovšem zaslouží maxi korunku, tak Apple vzal tu z Apple Watch a zvětšil ji. A ano, slouží k ovládání hlasitosti přímo ze sluchátek. Stiskem Digitální korunky potom zastavíte/spustíte skladbu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Druhé a poslední tlačítko, které se na AirPodech nachází, ovládá aktivní potlačení hluku. Nastavit lze stejně jako na AirPods Pro. Přepínáte se tedy mezi třemi možnostmi – Potlačení hluku, Režim propustnosti a Vypnuto, kdy sluchátka netlumí pomocí ANC, ale jen pasivně pomocí náušníků samotných. Pokud jste například v metru, toto tlačítko vás dokáže přenést do jiného světa, potlačení hluku funguje velice dobře. Odhluční naprosto vše, co si nepřejete slyšet. Mile mě překvapilo, že pokud máte sluchátka na uších a jste v režimu propustnosti, slyšíte velice čistě své okolí a můžete naprosto normálně komunikovat. Otázkou však je, co na to okolí, když máte na uších tyto Maxíky. 

AirPodový zvuk. Neurazí, ale profesionály nenadchne

Když jsem si pustil první písničku, řekl jsem si: “ten zvuk znám ze svých próček”. Tak jako například sluchátka od Marshallu mají svůj rockerský podpis, také AirPods mají svůj unikátní rukopis. U AirPods Max jsem to slyšel na první dobrou. Rozhodně se nejedná o zvukově nijak špatná sluchátka. Ovšem zvuk reprodukují tak, aby se vám líbil. Vše je na AirPods Max vylepšené a skladby znějí famózně. Kdybych byl ale profesionální zvukař, asi bych takhle nemluvil a sáhl po úplně jiném modelu. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Shrnutí prvních dojmů

Řekl bych, že prozatím to bude o AirPods Max vše a vy se již brzy můžete těšit na jejich plnohodnotnou recenzi.. Rozhodně se jedná o zajímavá sluchátka, která zaujmou vzhledem, cenovkou a rozhodně také jednoduchostí párování a fungování, kterou má Apple v malíku. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Obrovské díky za zapůjčení sluchátek patří mému bláznivému kolegovi a věrnému čtenáři Peterovi. 🙂

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. O čem tento článek je?
    Není to ani recenze, ani dlouhodobé zkušenosti s používáním, nulová technická data, nulová akustická data, nulová uživatelsky reálná data (reálná výdrž, reálné používání), nějak jsem neporozuměl, co chce článek sdělit. Chápu, první dojmy, ale i o těch by se dalo napsat mnohem více a lépe.
    Když to porovnám např. s články a recenzemi Michala Rybky (sluchátka recenzuje často), tak to je jiná káva …

    1. Dobrý den i Vám, Martine,
      tento článek jsem sepsal jako popis prvních pocitů a dojmů z prvních pár hodin po rozbalení a používání sluchátek. Jak se v článku zmiňuji, plnohodnotná recenze, ve které se zaměřím i na technická data a sluchátka pořádně proklepnu, se již připravuje a brzy vyjde na našem webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button