Novinky

Průzkum ukázal, jaký Mac se těší u uživatelů největší oblibě. Tipnete si, jaký model se prodává nejvíce?

Doby, kdy měl Apple ve svém portfoliu pouze 4 počítače podle produktové matice Steva Jobse, jsou už dávno pryč a momentální nabídka počítačů Mac je opravdu velmi rozmanitá. Zda je toto rozhodnutí ohledně rozrůstání portfolia správné, je v celku kontroverzním tématem. Na druhou stranu potenciální zájemci o Mac mají mnohem širší výběr, což lze brát jako určité pozitivum.

Jak lze předpokládat, tak každý jednotlivý model je u zákazníků jinak oblíbený a společnost CIRP proto přišla se statistikami, které rozebírají prodeje jednotlivých počítačů dle jejich atraktivity za strany uživatelů. Dle očekávání v těchto statistikách vedou přenosná zařízení, kdy MacBook Air a MacBook Pro tvoří dohromady celých 76 % veškerých prodejů Apple počítačů. Zbylých 24 % se poté dělí mezi stolní Macy, zahrnující základní iMac, Mac Pro, Mac mini a Mac Studio. Kupodivu však poslední dva zmíněné stroje dosáhly každý v kategorii prodejů stolních počítačů pouze po 4 procentech. základní iMac a nejdražší Mac Pro je tedy v prodejích naprosto válcují.

Celkově nejoblíbenější model poté není dle očekávání MacBook Air, na pomyslném vrcholu se totiž usadil MacBook Pro. Rozdíly mezi nimi však nejsou nijak závratné, jelikož právě varianta pro profesionály má se svými 54 % navrch pouze o 8 procent. Dá se proto říci, že MacBook Air je nadále velice oblíbeným modelem, který při výběru volí většina uživatelů.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button