AktualityNovinky

Prodeje zařízení s iOS poprvé v historii překonaly Windows

Prodeje všech iPhonů, iPadů a iPodů Touch, tedy kompletní sbírky zařízení se systémem iOS, se poprvé v historii vyrovnaly prodejům počítačů s všudypřítomným operačním systémem Windows. Když se podíváme na data analytika Benedicta Evanse zjistíme, že prodeje platformy Windows se s drobnými výkyvy přes 5 let stabilně drží kolem 300 milionů prodaných kusů. A této mety nyní dosáhla zařízení s iOS, jejichž prodeje od prvních výskytů kolem roku 2008 rostou téměř exponenciálně. A jak můžeme pozorovat, obě křivky se setkaly ve stejném bodě, na začátku letošního roku. Je tedy dost možné, že za několik měsíců se dozvíme, že prodeje iOS zařízení jsou již větší. To vzhledem k neustálému růstu společnosti Apple a na druhou stranu kvůli ne zcela uspokojivým výsledkům Microsoftu.

13673-8647-CKe3FVlVEAA3-jUpng-large-l

Růst hnaly vzhůru především prodeje iPhonů. iPad pomohl také, jeho prodeje už ale několik období v řadě spíše stagnují. Stejná situace je také kolem iPodu Touch. Zde ale může pomoci nedávna generační obměna. Windows je na světě mnohonásobně delší tomu, není tedy divu, že celkový počet počítačů s Windows je celosvětově mnohem vyšší než v případě iOS. Na světě je v současné době asi 1,5 miliardy počítačů běžících na Windows. Není však zcela jasné jaká část z tohoto obrovského čísla je stále aktivní. Android předčil prodeje Microsoftu již v březnu roku 2012.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Proč ten bulvární titulek? Z článku jsem pochopil, že se Apple dotáhl na Windows a né, že jej překonal. Tento způsob psaní článku je hrozně laciný a hloupý. Mimochodem vašemu webu přesně tento typ psaní škodí. 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button