AktualityNovinkyOkénko do minulosti

Proč je interval pro odložení budíku u iPhonu vždy 9 minut?

Také jste si u svého iPhonu všimli toho, že pokud se rozhodnete při ranním vstávání odložit budík ještě o pár minut déle, upozornění se opět ozve přesně po devíti minutách? Tento interval se přitom nedá v nastavení budíku změnit. Zahraniční server Business Insider nám na tuto otázku, která mnohé uživatele nikdy nenapadla, přinesl velmi zajímavou odpověď. Důvod, proč není interval odložení pět nebo deset minut, ale zrovna devítiminutový musíme hledat v historii. Ne však v historii společnosti Apple, ale v historii samotných hodin.

imageRanní vstávání je náročné odjakživa, proto také najdeme funkci budíku spolu s jeho odložením již u prvních mechanických hodin. A právě v této době byly intervaly pro posunutí přesně devět minut. Jednalo se o nejdelší interval, který mechanika těchto hodin umožňovala. Budík byl totiž propojen s minutovou ručičkou. Pokud vás zajímá jak přesně celý mechanismus fungoval, obsáhlé vysvětlení najdete zde. Podstatné však je, že od těchto časů je devítiminutový interval brán jako ten správný a firmy jako Apple se jím s trochou nostalgie řídí dodnes.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

3 Komentáře

      1. Díky. Já si budu muset vystačit s IOS. Ale to neznamená, že jsem Mac ovce bez schopnosti Kritiky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button