Novinky

Zajímavé video vysvětluje, proč Apple produkty začínají písmenem ”i”

Redaktor zahraničního serveru TechInsider Will Wei publikoval velice zajímavé video, které vysvětluje otázku, proč klíčové produkty Applu začínají na písmeno ”i”. Historicky první zařízení s ikonickým ”i” na začátku představil zesnulý Steve Jobs. Jednalo se o iMac z roku 1998, který poutal pozornost konstrukcí integrující výpočetní hardware a monitor do jednoho celku. Desáté písmeno v abecedě mělo definovat pokročilé vnímání spotřební elektroniky pro 21. století. Steve Jobs na tehdejší tiskové konferenci přítomným novinářům prozradil, že písmeno ”i” znamená Internet, Individual (osobní), Inform (informovat), Instruct (poučit) a Inspir (inspirovat).

imac-artificial-colorsPokud se podíváme na dosavadní politiku společnosti, tak zjistíme, že písmeno ”i” se začíná z názvů pomalu vytrácet. Skutečný důvod zná pouze hrstka vyvolených managerů s nejužším vedení. Ať tak či onak, odkazovaný sestřih je velice pěkným počinem, který mnohým uživatelům nepochybně osvětlí zajímavé pozadí z historie kalifornské společnosti.

Pokud si chcete zmiňované video pustit, naleznete ho na tomto odkazu.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button