Novinky

Pitva AirPods 3 ukázala, proč Apple přidal do každého sluchátka třetí mikrofon

AirPods třetí generace, které Apple uvedl před několika týdny jsou velmi podobné dražším sluchátkům AirPods Pro. Rozdílů mezi oběma modely je hned několik, přičemž jeden z nich s sebou přináší velmi zajímavé vylepšení.

AirPods 3 vypadají na první pohled jako AirPods Pro, ovšem po bližším přezkoumání okamžitě vyjdou najevo odlišnosti v designu. AirPods 3 jsou pecky a Apple se při jejich představení několikrát pochlubil, že při vývoji klal velký důraz na to, aby sluchátka seděly v uších jako přibitá. Pitva nových AirPodů, která se objevila na čínské stránce 52audio ukázala, jak si Apple poradil s vnitřním uspořádáním. Nová sluchátka v sobě skrývají jednodušší konstrukci a optimalizované komponenty, které jsou subtilnější a tím pádem zabírají méně prostoru než tomu bylo u předchozí generace. 

Nová sluchátka dále dostala více mikrofonů, jejichž počet, se na jednom sluchátku oproti předešlým modelům, zvýšil ze dvou na tři. Třetí mikrofon se na sluchátkách nachází z prostého důvodu, kterým je správné fungovaní nové funkce adaptivního ekvalizéru.

Zdroj: 52 Audio

Adaptivní ekvalizace automaticky dolaďuje vyznění muziky podle tvaru ucha. Mikrofony namířené dovnitř snímají, co přesně slyšítě. Sluchátka podle toho v reálném čase přizpůsobují nízké a střední frekvence přehrávané hudby, aby vynikly i ty nejjemnější detaily každé skladby,“ uvádí Apple na svých webových stránkách.

Ve videu od 52audio také můžeme vidět, že hlavní čip H1 je mnohem menší než jeho předchozí verze. Apple pravděpodobně použil pokročilejší výrobní technologii, která mu umožnila miniaturizaci čipu při současném zachování stejných funkcí.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button