iPhoneNovinky

Několik možných důvodů, proč Apple pohřbil 3,5mm jack

Nový iPhone 7 a 7 plus se nám představí za několik týdnů a my už téměř s jistotou můžeme říci, že na něm prostě nenajdeme 3,5mm jack pro naše sluchátka. Ať se nám to líbí nebo ne, tak prostě bude vyměněn za Bluetooth sluchátka a za Lightning konektor, kterým si budeme moci sluchátka taktéž připojit. Pokud budeme naše zařízení nabíjet, budeme si ovšem muset vystačit jen a pouze s Bluetooth sluchátky anebo možným Smart Connectorem, který by se na novém iPhonu mohl taktéž nacházet. Proč Apple vůbec výstup pro sluchátka z nových iPhonů odstranil? Jako jedny z možných důvodů by mohly být ty následující.

Takto by měla Lightning sluchátka dle všeho vypadat

Je to prostě Apple!

Jednoduchou odpovědí, proč Apple výstup pro sluchátka odstranil, může být ta, že je to zkrátka Apple. Bavíme se tu o společnosti, která se často snažila vyhnout stereotypům, které nabízeli ostatní výrobci. Dnes tu například místo micro USB pro nabíjení máme Lightning konektor, na který si také nikdo nestěžuje a stejně tak tomu může být během následujících měsíců a let po odstranění 3,5mm jacku.

iphone-7-miroslav-majdak-concept-no-headphone-jack

Tenčí iPhony

Samozřejmě jedním z hlavních důvodů odstranění tohoto jacku, o kterých se spekuluje, je ten, že další iPhony budou tenčí. S 3,5mm jackem zkrátka asi nejde udělat zařízení tak tenké, jak si společnost představuje. Tím také můžeme očekávat, jak se budou zařízení do budoucna vyvíjet. Jak tenkých telefonů se až dočkáme? To je otázka, na kterou se dozvíme odpověď až za pár let, ovšem věříme, že trend tenkých zařízení ještě chvíli vydrží.

thin-phone

Více prostoru pro displej

Jednou z teorií, proč chce Apple pohřbít klasický konektor pro sluchátka, je ten, že tyto konektory zabírají uvnitř telefonu mnoho místa, a to ať už na horní nebo dolní straně telefonu. Jistý prostor pro ostatní komponenty zde prostě tento konektor zabírá a bez něj bychom se mohli dočkat větších nebo stejně velkých displejů uvnitř menší šasi iPhonu.

iphoneconceptimage

Apple vám chce vnutit vlastní sluchátka

Jak už nadpisek napovídá, jeden z možných důvodů je ten, že nám chce Apple prodávat svá originální sluchátka s jedinečným konektorem. Zkrátka sluchátka s 3,5mm jackem koupíte na každém rohu za pár korun, zatímco sluchátka s Lightning konektorem by Applu mohla pár korun do rozpočtu přinést. Již před několika lety koupil jablečný gigant společnost Beats. Sluchátka Beats By Dr. Dre jsou považována za jedny z nejlepších sluchátek na trhu, a tak můžeme ve vzduchu cítit o důvod navíc, proč se chce Apple klasického konektoru pro sluchátka prostě nadobro zbavit.

beatssolo2wireless-800x400

Ať už se nám to líbí nebo ne, u iPhonu 7 se klasického konektoru prostě nedočkáme, a tak nám nezbývá nic než se s touto skutečností smířit. Pokud přesto budete sluchátka s Lightning konektorem odmítat, určitě bude k mání redukce z Lightning na 3,5mm konektor anebo můžete používat Bluetooth sluchátka. Jiná možnost zřejmě nebude a my již brzy uvidíme, jestli a jak moc se Applu tento krok vyplatí.

A takto by zase mohla vypadat již zmíněná redukce z Lightning konektoru na 3,5mm jack

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

3 Komentáře

 1. To je PR článek? Jelikož sluchátka Beats By Dr. Dre rozhodně nejsou považována za jedny z nejlepších sluchátek na trhu… http://goo.gl/DzOt3M

  Tloušťka přístroje s tím také nijak nesouvisí, jack má 3.5mm…

  1. Dobrý den, opravdu nejde o PR obsah. O sluchátkách je to spíše věc názoru a vnímání veřejnosti. Jednou věcí může být kvalita zvuku, druhou je třeba design nebo celková kvalita zpracování. Osobně sluchátka Beats mám a můj osobní pohled k nim je velmi pozitivní. Proto bych řekla, že je to částečně věc názoru a nechala bych, ať to každý posoudí sám, i když samozřejmě jsou na světě lepší sluchátka :). Jack má sice 3,5 mm, ale uvnitř telefonu zabírá další místo a aby byla zachována tuhost šasi, musí být kolem vstupu nějaký materiál.

   1. Design Beats je výborný o tom není sporu. Nevýhodou zařízení s iOS je, že nepodporují kodek AptX, takže se k nim většina bezdrátových sluchátek nehodí, za předpokladu, že chcete na plno využít jejich hudební a zvukový potenciál, majitelé iPhone jsou tak nuceni vybírat mezi bezdrátovými sluchátky modely Beats.

    K té kvalitě zvuku, no Bose QC35 stojí stejně jako Beats a jsou nesrovnatelně lepší, a platí to pro všechny modely v této relaci.
    http://www.digitalmusicnews.com/2015/07/28/if-you-read-this-review-and-still-buy-beats-headphones-youre-an-idiot/
    http://goo.gl/3gBJc0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button