Novinky

Příští iPad Pro bude v logu na zadní straně ukrývat jedno velmi užitečné překvapení

Není tomu tak dávno, kdy se objevily první zvěsti o tom, že Apple uvažuje o novém typu konstrukce pro nový iPad Pro. Inženýři údajně přišli s myšlenkou tabletu, který bude mít zadní stranu z jednoho kusu tvrzeného skla. Smyslem této koncepce bylo dostat do iPadu podporu bezdrátového nabíjení, kterým se aktuálně chlubí pouze iPhone, Apple Watch a poslední generace sluchátek AirPods & AirPods Pro.

Apple ale nakonec od tohoto řešení upustil. Z praktického hlediska je celoskleněná konstrukce v řadě případů méně praktická. Jde zejména o nižší odolnost vůči mechanickému poškození, což by v případě iPadu znamenalo krok zpět. Jednoduše řečeno, ťukance a promáčkliny na hliníkovém těle vypadají mnohem lépe než pavouk roztažený po skleněné ploše.

iPad Air 2020
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Přesto to ovšem vypadá, že Apple na bezdrátové nabíjení u iPadu nezanevřel. Nejnovější zprávy totiž uvádí, že Apple aktuálně testuje hned několik předprodukčních prototypů s podporou bezdrátového nabíjení. Design těchto zařízení se drží stejných kontur, jaké mají současné modely, ovšem s jedním důležitým rozdílem. Logo na zadní straně má být vyrobené ze skla a je údajně také větší. Pod ním se pak nachází cívka bezdrátového nabíjení a magnety, což nepřímo odkazuje na implementaci rozhraní MagSafe. Ačkoli výše uvedené informace staví na neoficiálních zdrojích, je velmi pravděpodobné, že se v letošním roce skutečně dočkáme iPadu, který již nebude nutné nabíjet výhradně skrze USB-C.

Co byste řekli na iPad s podporou bezdrátového nabíjení? Ocenili byste tuto funkci, nebo by vám udělalo větší radost něco jiného. Dejte nám vědět svůj názor v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Pane Streite, článek pěkný, ale česká gramatika krvácí! Cituji: “Inženýři údajně přišly…”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button