Novinky

Prezident společnosti Sharp potvrdil, že další iPhone dostane OLED displej

iphone-7-concept-design-feat

Po kratší odmlce tu máme jednu z dalších spekulací, které dávají tušit, jak bude vypadat další smartphone s logem Applu. Přestože od uvedení iPhone 7/Plus neuplynuly ani dva měsíce, japonský server Nikkei přinesl čerstvou zprávu, která staví na prohlášení prezidenta japonské společnosti Sharp. Stalo se tak při příležitosti udělování doktorátů na jeho alma mater (Tatung University), kde Tai Jeng-wu studoval. Podle jeho slov se příští rok dočkáme iPhonu, který dostane do vínku displej založený na technologii OLED.

20161029_applesharp_article_main_image

Přechod z LCD na OLED je podle Tai Jeng-wu přirozeným vývojem, který má kromě jiného zastavit pokles prodejů v několika uplynulých čtvrtletích. Apple s cílem získat co největší možnou kontrolu nad výrobou svých produktů, podpořil dvorního dodavatele Foxconn při akvizici japonské společnosti Sharp, jejíž hodnota přesáhla šest miliard dolarů.

iphoen-7-concept-2-1024x768

Kromě lepších zobrazovacích schopností OLED technologie se máme údajně těšit na zakřivený displej podobným způsobem, jaký zvolil Samsung u svého modelu Galaxy S7 edge. Finální verze budoucího iPhonu se pochlubí lepším poměrem využití čelní plochy a domovským tlačítkem, které se pravděpodobně stane součástí samotného zobrazovače. Poslední zvěsti dokonce naznačují, že Apple vyrukuje rovnou se třemi modely, které od sebe bude odlišovat rozdílná úhlopříčka displeje.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button