Novinky

Přejete si vlastnit toaletu nebo umyvadlo Steva Jobse? Chystá se aukce stovky předmětů z jeho domu

Někdy až zůstává rozum stát nad tím, jaké částky jsou lidé schopni zaplatit za zdánlivě běžné předměty, které vlastnili slavní a mocní. Steve Jobs mezi osobnosti, jejichž pozůstalost dokáže vyvolat hotové šílenství, rozhodně patří. V minulosti se za astronomické částky v aukcích prodalo například BMW, které má v servisní knížce zapsané jméno zakladatele Applu. Vlnu zájmu vyvolaly také dokumenty, které Jobs podepsal. Nyní mají sběratelé další šanci.

Do aukce se totiž dostalo hned 150 nejrůznějších předmětů z Jobsova domu. Dražit se tak budou i takové drobnosti jako je stříbrná lžička nebo termostat. K dispozici bude údajně také toaleta. Předměty pocházejí z domu v kalifornském Woodside. Dům z počátku dvacátého století Steve Jobs koupil v roce 1994 a bydlel zde 6 let. V rezidenci bychom našli 30 pokojů a 13 koupelen. Otec Applu však s domem spokojen nebyl. Chtěl jej zbourat a na jeho místě postavit nový. Úřady ovšem známému majiteli nemovitosti nechtěly vyjít vstříc a Steve Jobs raději vilu opustil. Od roku 2000 tak dům postavený v koloniálním stylu chátral. K demolici došlo až v roce 2011, tedy v roce, kdy Steve Jobs zemřel.  

Apple spustil předobjednávky na iPhone Xr. Má se stát hitem letošních Vánoc

Josbova pozůstalost přiláká sběratele a fanoušky

Vybavení domu tak tehdy propadlo městu, které se nyní majetek po slavném obyvateli snaží zpeněžit. Celková cena všech položek na aukčním seznamu byla odhadnuta na 30 tisíc dolarů (672 tisíc korun). Můžeme však očekávat, že vědomí, že dům patřil Jobsovi, přiláká řadu fanoušků a sběratelů, kteří nakonec za položky jako například mramorové umyvadlo, lustry nebo poštovní schránku, zaplatí mnohem vyšší částky.  

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button