Recenze

Recenze ClearGrass Amber: Jednoznačně nejlepší powerbanka pro Apple Watch

img_0154

Zpočátku jsem hodinkám Apple Watch příliš nedůvěřoval a považoval je za jakousi nezbytnost, která jednoduše musela přijít. Postupem času jsem si k nim ovšem nalezl cestu a začlenil do každodenního života. Vše se vystupňovalo s příchodem aktualizace watchOS 3 (recenze), která posunula uživatelský zážitek na docela novou úroveň. Přestože vývojáři udělali vše, co bylo v jejich silách, jedna negativní vlastnost hodinkám přesto zůstala. Jde o naprosto žalostnou výdrž, která činí pouhých několik hodin aktivního používání.

_mg_9731

Skalní fanoušci se hájí výroky, že jde pouze o zvyk a delší výdrž není až tolik potřeba. Pokud nevytáhnete paty z městské zástavby, jak je rok dlouhý, tak možná ano. Problém ovšem nastává v momentě, kdy se rozhodnete vyrazit na víkendový trek do přírody, festival či dovolenou. V těchto situacích je každý kabel navíc zbytečnou starostí. Tato skutečnost se stala výzvou pro americkou značku Hyper, která vyústila v uvedení cestovním pouzdra ClearGrass Amber.

Dílenské zpracování: Na jedničku s hvězdičkou

Ve své podstatě jde o elegantní příslušenství, které dokáže zastat hned několik funkcí. Než se dostaneme k podrobnému rozboru, sluší se nejprve zmínit pár slovy o designu. Na výběr máte ze čtyřech barevných variant, které věrně kopírují odstíny jablečných produktů. Záleží tedy pouze na vás, zda chcete mít Amber slazený s pouzdrem hodinek nebo MacBookem. Vnější konstrukce je tvořena hliníkovým pláštěm. Horní stranu kryje polykarbonát, jehož celistvost narušuje jediné tlačítko sloužící pro spárování s mobilní aplikací či zjištění stavu nabití integrovaného akumulátoru.

img_4380

Na základně se dále ukrývá microUSB konektor pro nabíjení a klasické USB s 2A (5,1V) výstupem. Vzhledem k celkovým rozměrům (101 x 46,4 x 101 mm) a hmotnosti 270 gramů je zřejmé, že nejde o kapesní příslušenství a nejlépe se hodí pro přenášení v batohu či brašně s notebookem.

Praktické zkušenosti: Těžko budete hledat lepší řešení

Než začnete Amber používat, je nutné nejprve sejmout plastový kryt a následně i cívku, na níž namotáte nabíjecí kabel od Apple Watch. Přestože celá instalace zabere pouze několik minut, je třeba se soustředit a dbát na pečlivé omotání kabelu. Jestliže chcete používat Amber a zároveň některý z dalších dobíjecích stojánků, nevyhnete se dodatečné investici do dalšího kabelu.

_mg_9728

Kapacita integrovaného akumulátoru činí 3800 mAh a dle tvrzení výrobce zvládne hodinky nabít až osmkrát. Během testování se nám podařilo 42mm Apple Watch nabít maximálně 6x, což považujeme za velmi dobrý výsledek. Díky USB výstupu můžete Amber použít také jako záložní zdroj energie pro iPhone. Zde je ovšem nutné počítat s tím, že jakmile se rozhodnete z pouzdra nabíjet smartphone a hodinky zároveň, rapidně tím urychlíte vybití akumulátoru. Osobně bych uvítal, kdyby celková kapacita byla alespoň dvojnásobná.

Videopohled

Pokud budete Amber používat při cestování, oceníte také jeho ochrannou funkci. Apple Watch jsou uvnitř krabičky doslova jako v bavlnce a nemusíte se tak obávat jakéhokoli poškození. Zpočátku jsem měl obavy o trvanlivost kovové konstrukce, ovšem ani po několika týdnech nošení v krosně s ostatní výbavou se neobjevil jediný škrábanec.

img_4375

Aktuální stav nabití lze kromě indikačních diod zkontrolovat prostřednictvím mobilní aplikace, která je zdarma dostupná obchodě App Store. Úvodní obrazovka zobrazuje stav nabití, teplotu, kondici Li-Ion článků a počet nabíjecích cyklů. Příjemnou vlastností je možnost aktivovat upozornění formou notifikace na dokončené nabíjení hodinek či abnormální teplotu pouzdra. Z aplikace můžete Amber také “prozvonit”, pokud zrovna nevíte, kam jste ho odložili. Zamrzí pouze absence widgetu a chyby v grafickém rozhraní na iPhonech s 4″ úhlopříčkou.

Resumé

ClearGrass Amber je skvělým kouskem příslušenství, který vám nejen na cestách usnadní nabíjení Apple Watch. Zapřemýšlet nad pořízením se vyplatí už jen díky tomu, že podobných powerbank je jako šafránu. Díky povedenému zpracování se stane ozdobou každého stolu a zároveň poslouží jako skvělý pomocník při výletech mimo dosah elektrických zásuvek. Pro někoho může být překážkou cena, nicméně za kvalitu se jednoduše platí. Třešničkou na dortu je propracovaná mobilní aplikace a výběr ze čtyřech barevných variant.

8c323a197c2608b4bdbdf021a44d3213_original

ClearGrass Amber

8.5

Zpracování

9.0/10

Design

9.0/10

Uživatelský zážitek

9.0/10

Cena

7.0/10

Plusy

  • Design
  • Užitečný pomocník při cestování
  • Zvládne nabít také iPhone

Mínusy

  • Nutné použití vlastního kabelu k AW

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button