Novinky

Povedený koncept ukazuje, jak by mohl vypadat nový iMac a iMac Pro

Apple by to rozhodně mohl brát alespoň jako inspiraci

Všechny dosavadní indicie nasvědčují tomu, že Apple letos představí nový iMac a iMac Pro. Spekulacím mimo jiné nahrává fakt, že design současných All-in-One počítačů od Applu už poněkud vychází z módy. Generační obměna by tedy rozhodně přišla vhod. Než se dočkáme oficiálního odhalení, můžeme si čekání zpříjemnit alespoň pohledem na vydařený koncept iMacu 2020 od dvojice maďarských designérů ze studia ALTRD.

Zdroj: ALTRD

Jejich vize modelu iMac 2020 vychází do jisté míry z konstrukce Pro Display XDR. Koncept počítá s dvěma úhlopříčkami 24 a 29 palců včetně mnohem štíhlejších rámečků kolem zobrazovacího panelu. Autoři z ALTRD uvádí, že během navrhování vizualizací bylo hlavním cílem vytvořit vzhled, který ctí tradici minulých iMaců a zároveň nabídne určitou svěžest a pocit moderního produktu.

Zdroj: ALTRD

V čem se designéři nechali o trochu více unést, je implementace nohy stojanu Apple Stand Pro. Samo o sobě by šlo o užitečný prvek, nicméně s ohledem na jeho cenu lze očekávat, že Apple tuto součástku ponechá exkluzivně majitelům monitoru Pro Display XDR.

Zdroj: ALTRD

O novém iMacu se vedou sáhodlouhé diskuze a světem koluje čím dál více zákulisních informací. Téměř všechny avizují inovovaný design, pro něhož mají být typické tenčí rámečky. Současné iMacy se nezměnily již od roku 2013 a na jejich zevnějšku to začíná být nebezpečně znát. Sedm let je v produktovém designu jako celá věčnost, takže si umíme představit, že Apple se už konečně odhodlá k výraznější změně, která celou modelovou řadu převlékne do modernějšího kabátku.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close