Novinky

Používáte originální kožené kryty na iPhone? Pak vás Apple letos příliš nepotěší

Originální pouzdra Apple na iPhony jsou tu s námi již roky. V posledních letech jsme si zvykli na plastovou/průhlednou variantu, asi nejpoužívanější silikovaná pouzdra a prémiovější kryty, vyráběné z pravé kůže. A právě poslednímu zmíněnému příslušenství, zdá se letos odzvonilo.

Začátkem letošního srpna začaly totiž na povrch vyplouvat informace o tom, že pro nové iPhony 15 a 15 Pro již oblíbené kryty z pravé kůže Apple vyrábět a prodávat nebude. Důvodem má být udržitelnost a čím dál častěji zmiňovaný ohled na životní prostředí. Dle nejnovějších úniků by však neměla tato pouzdra z nabídky zmizet úplně, nahradit by je měla pouzdra z nového materiálu. Tím by měla být umělá kůže s tkanou texturou, která se jeví jako ekologičtější a šetrnější. Kryty z pravé kůže také po nějaké době používání získávaly typickou patinu, která ne každému uživateli vyhovuje. Té bychom se u nově použitého materiálu mohli teoreticky zbavit. Zachována by ale samozřejmě měla být podpora MagSafe, která je součástí iPhonů od řady 12 a ty letošní jistě nebudou výjimkou.

foto: appleinsider

Jak budou nová pouzdra přesně vypadat se dozvíme až po oficiálním představení nových iPhonů, ke kterému dojde 12. září. Pokud se však tento nový materiál osvědčí, dá se předpokládat, že jej do budoucna Apple využije i pro výrobu ostatního příslušenství, jako jsou MagSafe peněženky, klíčenky pro AirTagy apod. Časem se tedy může stát, že se od výrobků z pravé kůže Apple odprostí úplně.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Otázka je, jsou ty pohnutky nevyrábět z pravé kůže ekologické nebo spíše ekologistické. Znám ze seriálu Špinavá práce Mike Rowe takovou výživnou informaci, že se zrovna třeba hovězí kůže jako materiál bere z uhynulých krav, čemu by to mělo vadit, má to bez užitku vyletět komínem kafilérky. Vůbec pozoruji ten trend, že ti ekologisté přicházejí z horším řešením než je to dosavadní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button