Novinky

Poslední beta verze tvOS prozradila příchod nové Apple TV

Každá nová beta verze operačního systému od Applu funguje na vývojáře stejně, jako červený hadr na býka. Programátoři a vývojáři všeho druhu se okamžitě pustí do rozborky čerstvého kódu s jediným cílem, najít alespoň nějakou indicii o chystaných novinkách. To se nakonec povedlo také v poslední beta verzi tvOS 13.4, která naznačuje příchod nové Apple TV.

V kódu se totiž objevuje zmínka o zařízení s označením “T1125“ – aktuální modely jsou „cejchovány“ jako J105a (Apple TV 4K). Písmeno „T“ na začátku znamená, že jde o interní model, respektive prototyp, který ještě nebyl zcela dokončen.

To samozřejmě vyvolává otázky, co nová Apple TV bude umět. Interní soubory tvOS 13.4 naznačují pouze to, že čipset bude založen na ARM architektuře. To v podstatě není nic, nad čím bychom měli dumat, jelikož stejnou architekturu využívají také předešlé modely a vůbec všechny iPhony a iPady.

Maximální podporované rozlišení má zůstat u 4K, přičemž jistě stoupne výpočetní výkon procesoru a jeho grafické části. Nárůst výkonu bude evidentně zužitkován při hraní her ze služby Apple Arcade, do níž Apple vkládá nemalé naděje.

Těšíte se na novou Apple TV? Co od příští generace očekáváte a co by vám udělalo radost? Dejte nám vědět v komentářích.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button