Novinky

Zloději se snažili vylákat své oběti z domu pomocí hry Pokémon Go

Nedávno představená hra Pokémon Go se stala okamžitým hitem, o kterém se i přes svou dostupnost pouze ve vybraných zemích mluví po celém světě. Tvůrci úspěšného titulu se tak zcela určitě dostanou do prestižního klubu nejhranějších mobilních her. Hra je pokroková zejména kvůli využití principu takzvané rozšířené reality, ke které však není třeba žádné speciální zařízení. Stačí pouhý smartphone s gyroskopem.

pokemon-go-2

Skupina zlodějů z amerického Missouri ovšem objevila zcela nové využití návykové hry. Vzhledem k tomu, že Pokémon Go je hra založená na aktivním hledání Pokémonů, je při jejím hraní nutný pohyb. Toho využili vynalézaví zloději, kteří do mapy hry umístili pro své oběti návnadu. V touze nasbírat co nejvíce bodů pak doufali, že se majitelé vytipovaného objektu k návnadě vydají a nechají tak svůj dům nestřežený. Policie však zloděje naštěstí zadržela.

Tip na článek – Jak si stáhnout hru Pokémon GO do iPhonu již nyní

24119_maxresdefault-1466323273

Nejedná se  o první kuriózní případ, který se díky aktivnímu hledání Pokémonů stal. Například před několika dny objevila mladá američanka místo dalšího Pokémona mrtvé tělo.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button