Novinky

Podle Kima Dotcoma koupí Apple v příštím roce hollywoodské studio

Podle známého internetového podnikatele Kima Dotcoma, který se proslavil zejména kontroverzním serverem Megaupload, chystá Apple na příští rok vstup do zcela nového odvětví. Výrobce iPhonů totiž podle tvrzení krále internetových pirátů hodlá v příštím roce koupit jedno z velkých hollywoodských studií.

 

 

AUCKLAND, NEW ZEALAND - APRIL 26:  (EXCLUSIVE COVERAGE) MEGA Limited founder, Kim Dotcom poses during a portrait session at the Dotcom Mansion on April 26, 2013 in Auckland, New Zealand. MEGA Limited this year launched cloud storage service 'Mega.co.nz', the successor to the controversial file sharing service 'Megaupload.com' shut down by the US Department of Justice in January 2012.  (Photo by Hannah Johnston/Getty Images)

I když se jedná o nečekanou zprávu, sluší se také uvést, že Apple se do oblasti tvorby vlastního video obsahu pouští s čím dál větší vervou. Momentálně například produkuje reality show o vývojářích Planet of Apps. Letos také koupil práva na oblíbenou youtubovou talkshow Carpool Karaoke, která se bude od příští řady vysílat jen pro předplatitele hudebně streamovací služby Apple Music.

Není však jasné, odkud Dotcom s touto informací přišel. Světu ji sdělil prostřednictvím svého Twitteru, kde použil hashtag #insiderintel, v překladu tedy něco jako zákulisní informace. Vzhledem k tomu, že šedá eminence internetu Kim Dotcom je také schopný hacker, není vyloučeno, že si informaci prostě a jednoduše přečetl v soukromé emailové komunikaci nebo interních dokumentech Hollywoodských studií.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button