Podívejte se, jak vypadal prototyp prvního iPadu z roku 2010

Podívejte se, jak vypadal prototyp prvního iPadu z roku 2010

Zraky fanoušků společnosti Apple se v posledních týdnech ubírají k plánované konferenci WWDC, během níž má dojít k představení nového iPadu s 10,5“ displejem. Pokud patříte do stejné skupiny nadšenců a netrpělivě vyhlížíte datum 5. června, čekání si můžete zpříjemnit pohledem na fotografie prototypu prvního iPadu. Snímky má na svědomí Sonny Dickson, který o tomto konkrétním kousku prozradil několik zajímavých informací.

ipad-prototype1

Na fotografiích je zachycen plně funkční prototyp modelu iPad 1, jenž předcházel finální variantě, kterou v roce 2010 představil Steve Jobs široké veřejnosti. Zadní strana hliníkové skořepiny zaujme zvláštním zbroušením kolem loga Applu, které doprovází několik výřezů v oblasti Wi-Fi modulu. Stejně jako ostatní prototypy i tento disponuje sérií štítků odkazující na konkrétní vývojové týmy a do displeje vyleptanou identifikaci.

Prototyp vůbec prvního iPadu je stále funkční a běží na speciální verzi interního firmwaru známého pod názvem SwitchBoard. Podle majitele byl iPad v době testování usazen do masivního kovového pouzdra, které mělo skrýt jeho skutečnou podobu. Tento typ maskování je v segmentu výpočetní elektroniky běžným standardem. Výrobci k utajení designu používají celou řadu prvků, přičemž mohutné obaly patří mezi ty nejoblíbenější.

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.