Tipy a triky

Podepisujte své PDF soubory

V Mac OS X Mountain Lion je možné “vlastnoručně” podepisovat dokumenty ve formátu PDF. Funkce užitečná pro všechny kdo posílají například faktury emailem a chtěli by do nich vložit i vlastní podpis. Jak tedy na to?

Krok první:

Otevřeme si aplikaci Náhled, v menu klikneme na Náhled -> Předvolby (klávesová zkratka CMD + ,), klikneme na položku Podpisy a na Vytvořit podpis…

Krok druhý:

Podepíšeme se na kus čistého bílého papíru černou tužkou, podržíme papír před vestavěnou kamerou a klikneme na Přijmout.

Krok třetí:

V menu aplikace Náhled klikneme Zobrazit panel anotačních nástrojů Český Mac a na položku Podpis. Pokud jsme podpiš vytvořili v prních dvou krocích můžeme jej odsud vložit do dokumentu. Pokud ne, aplikace nám nabídne jeho vytvoření.

Hotovo, podpis máme uložený v aplikaci Náhled a můžeme jej používat pro podepisování dokumentů.

 

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

3 Komentáře

  1. už nějakou dobu používám, jen osobně tento podpis nepoužívám při podpisu např. faktur, protože není úředně ověřený 🙂

  2. Pánové, řeknu Vám, že to je PSYCHO co vy tady dáváte za články! Myslím to v dobrém, v tom nejlepším! Naprosto mi vyrážíte dech! O tomto určitě netušilo 90% uživatelů Macu. (i já jsem svůj podpis skenoval)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button