AktualityNovinky

Plnění Jobsova snu: Apple chtěl jako základ pro své auto použít BMW i3

Už za dob vlády Steva Jobse nad Applem bylo veřejným tajemstvím, že společnost by jednou na trh ráda uvedla své vlastní auto. Tyto plány stále žijí i pod novým vedením Tima Cooka. Apple také začal v posledních měsících lovit velká jména automobilového průmyslu. Například zatím poslední posilou Apple Car týmu je výkonný ředitel koncernu Fiat-Chrysler. Z těchto indicií si můžeme poměrně lehce vydedukovat, že tento projekt dostává reálné rozměry. Podle některých zdrojů by se měl automobil na trhu objevit někdy kolem roku 2018. Apple si ale nejspíše uvědomil jak astronomické náklady by představovalo si “iCar” vyvinout po svém od rýsovacího prkna. Server GreenCarReports totiž upozornil, že Apple má v plánu jako základ pro svůj automobil použít již prodávaný elektromobil BMW i3.

carplay

Společnost chtěla pro základ Apple Car využít zejména karoserii z uhlíkových vláken. Tim Cook už se také setkal s managery modelu i3 v německém Lipsku, jednání o této zajímavé spolupráci ale bohužel zkrachovala. Důvodu neúspěchu známy nejsou. Obě strany se ale údajně dohodly, že společné rozhovory a návštěvy budou pokračovat. Apple se tak musí po základech svého vozu buď porozhlédnout u jiného výrobce, nebo si automobil vyvinout kompletně sám. Na vývoji mají už pracovat stovky pracovníků.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button