AktualityNovinky

Plánujete pořídit nový 21,5″ iMac s 4K? Pečlivě zvažte zvolenou konfiguraci

Server iFixit opět nelenil a pouze pár dní po uvedení nových iMaců se pustil do jejich kompletního rozebrání, aby zjistil jak si nové počítače povedou v případě opravy. Nebudeme vás příliš dlouho napínat a rovnou prozradíme, že na tom nejsou z pohledu dodatečného vylepšení konfigurace příliš dobře. Apple se totiž rozhodl pro obdobný systém, jaký již delší dobu praktikuje u Macbooků.

Snímek obrazovky 2015-10-15 v 19.56.44

Procesor a moduly operační paměti jsou natvrdo připájené k základní desce, která nečekaně postrádá konektor pro Fushion Drive. Pokud tedy uvažujete nad pořízením, doporučujeme pečlivě promyslet zvolenou konfiguraci.

Snímek obrazovky 2015-10-15 v 19.57.09

Základní model 21.5palcového iMacu totiž disponuje pevným diskem s kapacitou 1 TB, jehož plotny se dokáží roztočit pouze do rychlosti 5400 otáček za minutu. To může v některých situacích znamenat nepříjemně dlouhé prodlevy při náročnějších úkonech či spouštění aplikací. Na stupnici opravitelnosti si nový iMac vysloužil nejnižší možnou známku 1 z 10.

Snímek obrazovky 2015-10-15 v 19.56.19

Kompletní galerii s podrobnými popisky součástek naleznete na této stránce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button