iOS

Pillow je chytrá, funkcemi nabitá aplikace pro sledování spánku

Spánek je pro naše tělo velice důležitý a strávíme v něm asi 1/3 života. Denně nosíme Apple Watch, které nám monitorují aktivity – proč si ale nemonitorovat také spánek? Přinášíme vám tip na skvělou aplikaci, která nejen změří kvalitu vašeho spánku, ale nabídne toho mnohem více. 

Hned na začátek je dobré říci, že aplikace má jednu zásadní výhodu oproti známé konkurenci. Aplikace Pillow je totiž placená, stojí 129 Kč a jakmile si ji zakoupíte, máte odemknuty všechny funkce a žádné in-app nákupy vás rozhodně nečekají. Konkurenční aplikace (například Sleep Cycle) na to jdou ale jinak a nabízí většinou možnost placeného členství, což nemusí vyhovovat každému. Další velká výhoda je v tom, že aplikace je oproti své konkurenci kompletně přeložena do češtiny, což rozhodně potěší.

Co ale aplikace umí? Pillow má bude sledovat spánek a to i v případě, že nemáte Apple Watch. Aplikace nabízí v zásadě dvě varianty sledování – první je, že si nasadíte Apple Watch a měření probíhá skrz ně. To je samozřejmě nejpřesnější metoda. Druhá varianta je taková, že spánek může sledovat váš iPhone pomocí zvuků, které během noci vydáváte (zvuky si můžete i ukládat). Toto měření je samozřejmě méně přesné, ale určitou představu vám to o vašem spánku také dá. 

Grafy, data a zase data 

Aplikace umí po monitorované noci ukázat grafy, kdy jste v průběhu noci byli v jaké části spánku (lehký, hluboký spánek a bdění). Ukáže vám také čas strávený ve spánku a čas v posteli. Po dlouhodobějším monitorování tak můžete vidět různá srovnání, včetně toho, kdy jste šli do postele, kdy jste vstávali, jaký jste měli tep v určité fázi spánku atd.

Data si můžete přečíst také z vašich Apple Watch. Dle mého názoru to ale není zcela efektivní a lepší je určitě iPhone či iPad. U watchOS se mi ale líbí rychlý náhled u ciferníků, takže ihned víte, jak na tom jste.

Chytrý budík a funkce zdřímnutí

Skvělý je také chytrý budík, ve kterém si zvolíte, v jaký čas chcete ráno vstát. Aplikace na iPhonu nebo Apple Watch (záleží na vašem nastavení) vás vzbudí v časovém okně, které si opět přesně nastavíte (výchozí je 30 minut). Pokud si dáte budík na 7:00, tak vás aplikace vzbudí někdy v rozmezí 6:30 a 7:00 a to podle toho, zda Pillow považuje čas za efektivní, tj. že jste v lehké části spánku. Pozitivně také hodnotím možnost vzbuzení vibracemi na vašich Apple Watch, takže pokud máte vedle sebe spícího partnera, jistě ocení, že ho nevzbudí klasický zvuk z budíku.

Skvělá funkce je poté Rychlé, Krátké či Pořádné zdřímnutí. To se hodí v situacích, kdy víte, že máte čas a můžete ho věnovat spánku. Aplikace vás poté hlídá a například u Rychlého zdřímnutí vás nenechá upadnout do tvrdého spánku.

Aplikaci si s poměrně velkými limity můžete vyzkoušet zdarma. Pokud se vám bude líbit, lze si ji koupit za 129 Kč. Pillow podporuje jak iPhone, tak také iPad a je ke stažení ZDE.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

6 Komentáře

  1. Dobrý den, chtěl jsem se poradit, je stále nějak možno zakoupit aplikaci Pillow na celý život? Resp. neplatit za měsíční členství? V App Store tuto možnost (v In-App Purchases) vidím, jak píšete v článku za 129 Kč, v samotné aplikaci však nabízejí pouze měsíční, půlroční nebo roční předplatné. Děkuji

    1. Dobrý den,

      díval jsem se na podmínky a vypadá to, že autoři aplikace nabízí pouze režim předplatného na měsíc, čtvrtletí a rok. Jednorázový nákup aplikace „na pořád“ už evidentně nenabízí…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close