Recenze

Recenze Philips PH805: elegantní sluchátka s ANC a příjemnou cenovkou

Společnost Philips stojí za řadou zajímavých audio&video produktů, a nám do redakce zavítal jeden z nich. Jedná se o bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku Philips PH805. Firma Philips se na trhu s elektronikou objevila poprvé v roce 1949, a od té doby dokázala vytvořit řadu spolehlivých a kvalitních produktů. Zda se to povedlo také u námi testovaných sluchátek, se podrobněji podíváme v následující recenzi.

Zdroj: CeskyMac.cz (Autor fotografie: Matyáš Himmer)

Design

Při prvním otevření krabičky se sluchátky si všimnete, že jsou složena a uložena v transportním pouzdru. Po otevření pouzdra si můžete všimnout, že se skládá ze dvou částí. Jediný rozdíl je, že v jedné části naleznete i propojovací kabely, které ke sluchátkům dostanete.

Zdroj: Philips

Hlavní dominantu sluchátek tvoří dvě mušle, na kterých najdete polstrované polštářky, port pro nabíjení a ovládací tlačítko. Na pravé mušli se pak nachází ještě jedna část, kterou hned tak neuvidíte. Jedná se o dotekový senzor, kterým můžete ovládat funkce sluchátek jako třeba zvyšování či snižování hlasitosti, měnění poslechového režimu mezi „Ambience Sound“, „ANC On“ a „ANC Off“. Dále také můžete pomocí dotykového senzoru aktivovat hlasovou asistentku Siri. 

Ovládání a výdrž

Dále bych se chtěl zaměřit na ovládací přepínač, který se nachází na spodní straně pravé mušle. Jeho pomocí totiž můžete ovládat základní funkce hudebního přehrávače. Stiskem dovnitř hudbu pozastavíte nebo spustíte, posunutím páčky směrem dopředu přejdete na následující skladbu, a posunutím směrem dozadu se vrátíte na předchozí. Zpracování voliče mě bohužel trochu zklamalo, jelikož v praxi je moc citlivý, což má negativní dopad na nechtěné povely.

Zdroj: CeskyMac.cz (Autor fotografie: Matyáš Himmer)

Dalším ovládacím prvkem jsou dotykové senzory na vrchní straně pravé mušle. Odezva senzorů je opravdu rychlá a váš požadavek je zrealizován téměř ihned. Jedním kliknutím střídáte režimy přehrávání, přiložením dlaně přes celou mušli docílíte aktivování hlasové asistentky. Senzory se ze začátku mohou zdát někdy více citlivé, ale po delší době používání si na to zvyknete, a omyly jako nechtěná změna hudebního režimu se vám budou stávat pouze velmi zřídka.

Zdroj: Philips

Po prvním nasazení sluchátek na hlavu se člověku dostane velmi komfortního dojmu. Během testování jsem je používal téměř 5 hodin v kuse, a musím konstatovat, že po celou dobu jsem neměl ani jednou potřebu sluchátka sundat. Jen u konce jsem začal cítit menší tlak v oblasti kolem uší, ovšem to mohlo být způsobeno také tím, že tento typ sluchátek pravidelně nepoužívám, tudíž na něj nejsou moje uši zvyklé.

Dalším důležitým faktorem při koupi bezdrátových sluchátek je výdrž, která u tohoto modelu není nejmenší překážkou. Při zapnutém ANC sluchátka na jedno nabití vydrží až neskutečných 20 hodin, a asi 30 hodin s vypnutým ANC.

Kvalita zvuku a ANC

Hlavním aspektem u všech sluchátek je jednoznačně kvalita přednesu. Jak už jsem nastínil o pár řádků výše, sluchátka PH805 mají i aktivní potlačení hluku, na které se také podíváme trochu blíže. 

Kvalita zvuku se mírně liší při zapnutém a vypnutém režimu pro potlačení okolních ruchů – tedy v režimech „ANC On“ a „ANC Off“. V případě těchto sluchátek je výsledná kvalita zvuku o něco lepší při vypnutém ANC. Po delším poslechu si také všimnete, že při zapnutém ANC přicházíte o trochu výšek, ale pro normálního posluchače to není zase tak citelný rozdíl. Na druhou stranu v případě basové složky se nic takového nekoná.

Zdroj: CeskyMac.cz (Autor fotografie: Matyáš Himmer)

Sluchátka Philips PH805 na basech opravdu nešetří. Basů je opravdu dostatečné množství a při specifických skladbách vás sluchátka totálně vtáhnou do světa dunivé hudby. Basy mají ale i své zápory, při jiných skladbách mohou být opravdu až moc výrazné a přehlušit ostatní pásma. Pokud jde o středy, tak ty jsou perfektně vyvážené a dokážou posluchači zprostředkovat poměrně dost detailů a obecně jim nelze prakticky co vytknout.

Zdroj: Philips

A nyní přišel ten správný čas se zaměřil na aktivní potlačení okolního hluku, kterým tato sluchátka také disponují. Funkce funguje na bázi čtyř mikrofonů, které jsou umístěny na obou mušlích. ANC v případě těchto sluchátek není zas tak silné, a ve srovnání ANC u AirPods Pro je míra filtrace o poznání nižší. ANC spíše potlačuje zvuky na nižších frekvencích, které se můžou podobat zvukům městské hromadné dopravy, nebo projíždějících automobilů. Při jízdě autem funguje ANC opravdu výborně, ale při potlačování zvuků jako je konverzace, nebo zvuků z jiných zařízení, není aktivní potlačení okolního hluku zas tak účinné, jak bych si představoval.

Verdikt

Sluchátka Philips PH805 pořídíte za cenu kolem 4500 korun, což je za tento model velmi slušná cena. Sluchátka jsou na hlavě pohodlná, mají na danou kategorii výborný hudební projev a skvělou výdrž baterie. Sluchátkům není vlastně moc co vytknout, kromě jediné věci, a to účinnosti aktivního potlačení okolního hluku, které u tohoto modelu bohužel není zas tak vychytané jako u konkurenčních modelů.

To ovšem nemění nic na tom, že jde o povedená sluchátka, která zaujmou svým designem a komfortem během jejich nošení. Vyzdvihnout si zaslouží ovládání prostřednictvím dotykových senzorů, systém skládání a standardně dodávané transportní pouzdro.

Philips PH805

8

Zpracování

8.0/10

Design

9.0/10

Hudební projev

8.0/10

Cena

8.5/10

Aktivní potlačení hluku

6.5/10

Plusy

  • Hudební projev
  • Výdrž baterie
  • Design
  • Cena

Mínusy

  • Méně účinné ANC
  • Chybí mobilní aplikace

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button