RecenzeVidea

Recenze Peak Design Everyday Backpack: nejlepší batoh pro moderního fotra (video)

Za svou blogovací kariéru jsem toho otestoval opravdu hodně, takže když mi v ruce přistane nový produkt, instinktivně dokážu už poznat, jestli za to opravdu stojí. Kvalitně zpracované věci by měly v člověku vyvolat pocit, že v rukou drží něco, co prošlo pečlivým vývojem a jeho tvůrce mu věnoval patřičnou pozornost. A přesně takový dojem budí batoh Peak Design Everyday Backpack. Ano, vidíte správně, tato recenze bude o batohu, ale ne jen tak ledajakém. Tento kousek cílí na fotografy, geeky a tvůrce nejrůznějšího charakteru, takže prostor na tomto webu si rozhodně zaslouží.

Peak Design Everyday Backpack 20l: malý, ale šikovný

Technicky vzato jde o druhou generaci batohu. Od té první se liší v několika detailech, které s ohledem na skutečnost, že současná iterace je na trhu už nějaký ten pátek, nemá smysl popisovat. Podstatnější je možnost volby mezi dvěma variantami. Ty se liší svým objemem. Buď můžete sáhnout po větší 30l verzi, nebo jako já zvolit kompaktnější 20l variantu. O tom, proč jsem si pořídil menší Everyday Backpack mluvím ve videu, takže pokud si chcete ukrátit čas, můžete článek přeskočit a rovnou si pustit recenzi, kde se dozvíte všechno, co potřebujete o tomto batohu vědět.

Peak Design Everyday Backpack je prémiový batoh, čemuž odpovídají použité materiály. Vnější část tvoří tkanina 400D s DWR impregnací a dvojitým PU potahem. To v praxi znamená, že pokud vás zastihne lehčí déšť, můžete být absolutně v klidu, voda se dovnitř nedostane. Na to navazují také použité zipy UltraZip, které též disponují zvýšenou odolností a navíc disponují ještě jednou zajímavou vychytávkou. Poutka na zipech lze totiž provléknout poutky na koncích jejich drah a tím se chránit před kapsáři a dalšími nenechavci.

Recenze Peak Design Everyday Backpack

Pokud chcete mít nová videa hned z první ruky po jejich vydání, nezapomeňte se přihlásit k odběru na YouTube!

Pojď na mě z boku

Za naprosto klíčovou vlastnost batohu považuji způsob, jakým se přistupuje do jeho útrob. Do horní části se dostanete klasicky z vrchu. Co když ale zrovna potřebujete vyndat něco, co máte až na samotném dně? Při takovém scénáři stačí batoh shodit z jednoho ramene a rozepnout celou boční stranu.

Peak Design Everyday Backpack recenze
foto: Peak Design

Otevírat lze obě bočnice, což zaručuje naprosto perfektní přístup ke všemu, co máte uvnitř. Díky dodávaným přepážkám Flex-Fold se suchým zipem si navíc vnitřek můžete rozdělit na jednotlivé sekce. V praxi jde o nesmírně užitečný doplněk, který pomáhá v organizaci a navíc plní i ochrannou funkci.

Specifikace Peak Design Everyday Backpack 20l (v2)

  • Kapacita: 17 až 20 litrů 
  • Max rozměry notebooku: 15″ / 38.1cm x 25.4cm x 2.5cm
  • Max rozměry tabletu: iPad Pro / 30.6cm x 22.1cm x .7cm
  • Vnější rozměry: 56.5cm x 30cm x 21cm
  • Vnitřní rozměry: 45cm x 28.5cm x 16cm
  • Hmotnost (bez přepážek): 1.66kg
  • Hmotnost (s přepážkami): 2.01kg

Nespočet kapes a kapsiček

Baterky, paměťové karty, externí disky a další drobnosti můžete uložit do některé z kapsiček, kterých je vně i uvnitř batohu opravdu požehnaně. Některé z nich jsou navíc elastické, takže dokážou pojmout i větší předměty, jako je například objemnější powerbanka. Chytře jsou zpracované také dvě vnější kapsy po stranách, do kterých můžete dát láhev na vodu či menší stativ. A jelikož jde o moderní batoh, nechybí tu ani samostatný prostor, kam můžete uložit svůj notebook, tablet a papírové dokumenty.

Peak Design Everyday Backpack recenze
foto: Peak Design

Čarování s magnety

Dalším rafinovaným prvkem jsou magnety, které jsou rozeseté po celém batohu. Najdete je dokonce i v ramenních popruzích. Pokud totiž nemáte batoh na zádech, magnety drží popruhy u zádové výstelky, takže při manipulaci vám nikde nic neplandá a zbytečně nepřekáží.

Peak Design Everyday Backpack recenze
foto: Peak Design
Peak Design Everyday Backpack recenze
foto: Richard Streit | CeskyMac.cz

Batoh můžete bez obav položit klidně do mokré trávy, dno je totiž vyrobené z vodotěsné tkaniny 900D

Vadí mi na něm vůbec něco? 

Čím déle Peak Design Everyday Backpack používám, tím více oceňuji to, o jak vychytanou jde záležitost. To ovšem neznamená, že mi na něm pár věcí nevadí. Za největší negativum považuji hmotnost, která u 20l varianty činí 2,01 kg. Pokud z něj vyndáte Flex-Fold přepážky, váha klesne na 1,66 kg, ovšem tím přicházíte o možnost rozdělení vnitřního prostoru. Další věc, kterou bych osobně čekal lépe vyřešenou, je hrudní popruh. Ten sice můžete připnout a odepnout jednou rukou, ale popravdě bych si zde představoval o něco sofistikovanější systém.

Peak Design Everyday Backpack recenze
foto: Richard Streit | CeskyMac.cz

Za ty peníze opravdu stojí

Peak Design obecně nepatří mezi nejlevnější značky, což může někoho velmi rychle odradit. Jedním dechem je ale nutné dodat, že minimálně v případě Everyday Backpack dostáváte prvotřídně zpracovaný produkt, který je promyšlený do poslední detailu. Pak je dobré si uvědomit, že věci, které si do něj člověk dává, mají klidně i dvacetkrát větší hodnotu, než samotný batoh. Schválně si zkuste sečíst, kolik stál váš MacBook, dron a zrcadlovka s nejoblíbenějšími objektivy. A nejspíš už chápete, kam tím mířím. Jednoduše řečeno, jestli patříte mezi tvůrce a chcete mít jistotu, že vaše vybavení bude jako v peřince, jde o smysluplnou investici, která nepotřebuje jakoukoli další obhajobu.

Pokud si nechcete nechat ujít další videa s recenzemi chytrých produktů a baví vás technologická témata, nezapomeňte se přihlásit k odběru na YouTube.

Peak Design Everyday Backpack 20l

7990 Kč
8.8

Design & Zpracování

9.5/10

Použité materiály

8.0/10

Ergonomie

8.0/10

Praktičnost

9.5/10

Uživatelský zážitek

9.0/10

Plusy

  • Odolné materiály
  • Flex-Fold systém
  • Chytře použité magnety
  • Perfektní zpracování
  • Velké množství kapes

Mínusy

  • Vyšší hmotnost prázdného batohu
  • Řešení hrudního pásu

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button