Novinky

Budoucí kryty pro iPad nabídnou solární články, sekundární displej a touchpad

Včera jsme vám přinesli zprávu o bláznivém patentu, který počítá s transformací iPhonu do podoby zbraně pro laser game. A jelikož patentové přihlášky Applu jsou nekonečnou studnicí, z níž lze vyčíst budoucí podobu jablečných zařízení, podíváme se, jak by mohly jednou vypadat kryty pro iPad.

smart-cover

Patent ilustruje několik různých způsobů, jak využít plochu Smart Coveru k řadě rozličných funkcí. Mezi ty nejzajímavější patří varianta kombinující dotykovou plochu a druhý displej. S pomocí stylusu či jiného polohovacího zařízení by šlo kryt použít pro kreslení poznámek.

writing

Velmi atraktivně působí také varianta s úzkým zobrazovačem a zbytkem plochy tvořené fotovoltaickými články, které by sloužily pro permanentní nabíjení. Je samozřejmě otázkou, o jak smysluplné řešení by šlo. Současné technologie solárních článků dosahují efektivity kolem 20 procent, což není zcela dostačující pro úplné nabití v rozumném čase.

column

V redakci nás ovšem nejvíce zaujala patentová přihláška popisující Smart Cover jako rozšiřující pracovní plochu. S ohledem na aktuální možnosti se bavíme o návrhu, který má nejblíže k realizaci a je tedy velice pravděpodobné, že od vedení dostane zelenou a brzy obohatí současnou nabídku originálního příslušenství.

drawing-2

A jak jste na to vy? Líbil se vám některý z výše popsaných krytů pro iPad, případně jaká varianta vám dává největší smysl?

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button