Novinky

Patent Applu vysvětluje, proč se musíme zbavit 3,5mm konektoru pro sluchátka

V souvislosti s chystaným iPhone 7 se stále častěji hovoří o absenci 3,5mm audio konektoru pro připojení sluchátek. Klasický kabel má nahradit bezdrátová technologie, což řadu uživatelů jistě nepotěší. Před několika dny jsme informovali o novém úniku, podle kterého bude další generaci iPhonu dodávána s bezdrátovými sluchátky AirPods (článek zde). Důvod, proč výrobce hodlá vypustit zdířku pro sluchátka je více než zřejmý. Uživatelé chtějí stále tenčí smartphony, což z proporčního hlediska vede k podobným ústupkům. Nutno však dodat, že Apple nebude rozhodně první splečností, která se 3,5mm jackem rozloučí. Namátkou můžeme zmínit ultratenké model Elife S5.1 od čínského Gionee.

150608_iphone_concept_2

Podle nedávné patentové přihlášky Applu ušetřený prostor poslouží pro udržení kvality zvukového výstupu. Vývojáři kalkulují s využitím místa pro přepracovanou rezonanční komoru. Ve finále tak může dojít k zlepšení zvukového výstupu. Kalifornský gigant pochopitelně počítá s ještě drastičtějším ztenčováním, kdy bude třebat přijít s ještě sofistikovanějším řešením. V tomto případě se počítá s použitím plochých oblastí čelního panelu. To už se ovšem bavíme o hodně vzdálené budoucnosti. Ať už patříte mezi zastánce či odpůrce 3,5mm audio konektoru, jeho odstranění je nevyhnutelné.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Kteří uživatelé chtějí tenčí smatrfouny ?????? Já osobně se pár let děsim toho kam to směřuje. Až mi chcípne optimální 3GS, asi nebudu mít co koupit aby se s tim dalo pracovat a nefungovalo to na stole jako kovová přísavka 🙁 Jestli teda můžu jako uživatel něco béknout, já chci telefon s tloušťkou alespoň 8-10mm. Komu tlouš%tka telefonu překáží, nechápu.

  2. Kvůli 3,5mm jacku brečet nebudu, ale jestli to bude na úkor výdrže, tak to ať se jde Apple už bodnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button