Novinky

Parrot Disco Drone: Robotický letoun s kamerou, který musíte mít

Společnost Parrot představila na právě probíhajícím veletrhu CES nový produkt, který se snaží svézt na vlně popularity letajících dronů. Zařízení nese označení Parrot Disco a podle dosavadních reakcí se těší velkému zájmu všech přítomných novinářů. Může za to nezvykle působí uspořádání vycházející z konstrukce samokřídla. Letoun pohání vrtule umístěná v zadní části trupu s čímž koresponduje ovládání, jenž je odlišené od toho, na co jsou zvyklí uživatelé vlastnící kvadrokoptéry typu DJI Phantom.

parrot-disco-drone-1400-1

Vzlet probíhá vyhozením do vzduchu jako u některých RC modelů letadel, o bezpečné přistání se postará program autopilota. Nejzajímavějším údajem je doba letu na jedno nabití, která se pohybuje kolem 45 minut, maximální rychlost činí 80 km/h. Další výbava zahrnuje čelní kameru s rozlišením 14 Mpx a digitální stabilizací obrazu. Z propagačních materiálů lze vyčíst podporu pro FPV brýle (First-Person View) pro dosažení lepšího zážitku z létání.

https://www.youtube.com/watch?v=imtqooJj0I4

Co se týče dosahu, výrobce garantuje rádius o poloměru 1,25 mil (zhruba 2 kilometry). Lehké tělo z plastu půjde rozdělit na několik částí pro lepší transport. To je zároveň dobrá zpráva pro situace, kdy drone skončí ve větvích stromů s porušeným křídlem. Místo drahé opravy celého stroje tak bude stačit dokoupit pouze poškozený díl. Parrot Disco je doslova napěchován armádou senzorů, mezi nimiž nechybí GPS, gyroskop, výškoměr, magnetometr a Pitotova trubice pro měření rychlosti letu.

201609dsc08650jt-1

S dostupností na globálním trhu se počítá v průběhu letošního roku, konkrétní termín a cenu výrobce zatím neprozradil. V Las Vegas je k vidění pouze předprodukční kus a proto je velice pravděpodobné, že část prvků se může u finální verze lišit. Trh s drony zažívá v posledním období nebývalý vzestup a do budoucna lze očekávat, že tento trend bude nadále sílit.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button