Novinky

Panasonic uvedl vlastní brýle pro virtuální realitu. Nabídnou podporu HDR a design jak z filmu Šílený Max

Brýle pro virtuální realitu jsou fajn gadget, ale téměř všechny aktuálně dostupné modely mají společnou jednu nepříliš atraktivní vlastnost. Člověk s nimi vypadá, jako když má k hlavě přilepenou krabici od sušenek, čemuž odpovídá také samotná ergonomie. Jednoduše řečeno, brýle pro virtuální realitu nejsou nic, co byste chtěli mít na hlavě déle než několik desítek minut.

Nově představené VR brýle od Panasonicu jsou ovšem docela jiný šálek kávy. Sice vypadají jako rekvizita z filmu Šílený Max, ale rozhodně nabízí mnohem subtilnější konstrukci, než na jakou jsme zvyklí u HTC či Oculus.

Navíc se mohou pochlubit řadou technologických libůstek, jakou jsou například micro OLED panely které Panasonic vyvinul přímo na míru pro tento typ brýlí. První reakce veřejnosti hovoří o extrémně jemném rozlišení, které posouvá zážitek z virtuální reality na docela jinou úroveň. Vypíchnout si zaslouží také nativní podpora HDR a propracovaná optika, která má kořeny u digitálních zrcadlovek z řady Lumix.

Panasonic na veletrhu CES ukazuje predprodukční prototyp, finální verze si mohou návštěvníci prohlédnout pouze ve formě nefunkčních maket. Informace o dostupnosti a ceně nikdo ze zástupců společnosti neprozradil. Zatím víme pouze to, že výrobce nehodlá brýle prodávat jako zařízení určené koncovým spotřebitelům. Namísto toho počítá s nasazením ve firmách, respektive odvětvích, jako je například automobilový průmysl, kde virtuální realita pomáhá designérům při navrhování nových modelů.

Zdroj
theverge
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close